Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Studion belül C#...

N.o.w.a kérdése:

Visual Studion belül C# nyelven szeretnék programozni egy aplikáciot WPF vagy Windows Form aplikácioban. Egy egyszeru matematikai algoritmus a + b = c. Ötletek?

Figyelt kérdés

Az "a" és "b" változókat két textboxba vinném be és végul egy MessageBoxban iratnám ki az eredmény, de állandoan leáll a visual studio és nemtudok rájonni h miért.

Lehet alapjában rosszul kozelitem meg a dolgot mivel nem ismerem még a Csharp szintaxot annyira mög. A kód a kovetkezo lenne:

int num1, num2 ;

int add;



num1 = Convert.ToInt32(TextBox1);

num2 = Convert.ToInt32(TextBox2);


add = num1 + num2;


MessageBox.Show("az eredmény" + add);



2014. máj. 26. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"de állandoan leáll a visual studio és nemtudok rájonni h miért"


Mit ír ki?

2014. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SimkoL ***** válasza:
100%
A TextBox1 egy objektum neve. TextBox1.Text tartalmazza a benne lévő szöveget.
2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez aztán az algoritmus.
2014. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
:DDDD
2014. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyanítom a kivétel (Exception) szövege utal arra, hogy mi a probléma. Egyébként az lesz, amit SimkoL írt: te magát a TextBoxot akarod 32 bites egésszé konvertálni, nem pedig a TextBox szövegét.
2014. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen már kozben rájottem textbox.text formában hiányzott ,, koszonom... GuitarGodnak pedig koszonom az észrevételt:)
2014. máj. 26. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok spúr azzal hogy a rövidebb kódot szeretem de a :

int a = Convert.ToInt32(TextBox1.Text);

int b = Convert.ToInt32(TextBox2.Text);

int c = a+b;

MessageBox.Show("az eredmény" + c);


Nem lenne "kultúráltabb " ? :D

2014. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legszebb szerintem az lenne, ha nem is textboxot használnáál, hanem direkt számok bevitelére szolgáló controlt... ekkor nem is kéne a Convert hívás (bár személy szerint én az int.Parset jobban szeretem)


Ilyen pl Winformsban a NumericUpDown

2014. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Odáig még nem jutottam el, eddig még csak az alapokat kapargatom de majd kiprobálom ezt is :)

És igen ,, mindenbizonnyal kulturáltabb lenne a rovidebb kód magam sem tudom, talan igy jobb átláthatoságot adott számomra :D

2014. máj. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!