Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv Pascal tömb elem ismétlődés?

Üdv Pascal tömb elem ismétlődés?

Figyelt kérdés
Az a cél hogy egy n elemű tömbnek ne lehessen ugyanolyan tagja(számokról van szó pontosan). Halmaz és 2 tömb nélkül kéne megoldani, tudom hogy így nehezebb, de erre a megoldásra vagyok kíváncsi :)

2014. máj. 26. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Az a cél hogy egy n elemű tömbnek ne lehessen ugyanolyan tagja"


hát, ne tegyél bele..


sorry, de kicsit pontosíthatnál, egyedi típust kellene gyártani, vagy mit?

kell neki egy beszúró függvény, ami megcsinálja az ellenőrzést, pacalban (ahol ugye alapból nincs tagfüggvény) max ennyit lehet kihozni szerintem

2014. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na pontosítok: Ötös lotto, 90 számból 5 kell, és az a lényeg hogy mind az 5 különbözzön, a számokat random szám generátorral állítanám elő. Az a lényeg hogy általános legyen a megoldás tehát kis módosítással alkalmazható legyen másik lottókra is.(6,7)
2014. máj. 26. 21:07
 3/13 tabaki ***** válasza:
A kihúzott számokat egy tömbben tárolod. Mikor új számot húzol, a tömb elejétől az aktuális pozícióig megvizsgálod, hogy volt-e ilyen szám. Ha nem, beírod, és lépsz tovább, ha igen, akkor újat húzol, és újra vizsgálsz, míg az összes számot sikerül beírnod.
2014. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 SimkoL ***** válasza:
Házi feladat ?
2014. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ejbenjaro ***** válasza:

Deklarálsz egy n elemű tömböt, majd ezt a tömböt feltöltöd 1-től n-ig számokkal. Aztán elindítod a véletlenszám generálást egy ciklusban. A véletlenszerűen kiválasztott szám lesz a tömb indexe. Vizsgálod, hogy a tömbben ezen az indexen nem nulla e az érték, ha nem az, akkor kinullázod, ha nulla, akkor új véletlenszámot generálsz addig, amíg olyan érték nem jön ki, ahol a tömbelem értéke nem nulla. A ciklust addig futtatod, amíg a kívánt mennyiségű adatot meg nem kaptad. A kiválasztott számokat menetközben is kiírathatod, vagy a program végén végigszaladsz a tömbön és kiírod azon indexeket, ahol a tömbelem értéke nulla.


Másik lehetőség, hogy nem nullázol találat esetén, hanem a tömbön belül felcseréled a kisorsolt értéket a tömb végén levővel (azaz sorsolsz egyet cseréled az utolsóval, majd még egy sorsolás csere az utolsó előttivel és így tovább), ebben az esetben arra kell figyelni, hogy a számtartomány, ahonnan sorsolsz is csökken, mert a kisorsolt darabszámokat le kell vonni belőle. Ha vége a sorsolásnak, akkor a tömb végén lesznek a kisorsolt elemek.

2014. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:
ejbenjaro: Ne bonyolítsd már túl szerencsétlennek épp elég neki a tabaki félét is megcsinálni :)
2014. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat, csak kevésnek érzem amit "tanítanak" az iskolában, ezért folyamatosan utána olvasok a dolgoknak, és feladatokat/kihívásokat keresek a tudásomnak megfelelően.
2014. máj. 27. 16:18
 8/13 tabaki ***** válasza:
Próbálkozz. Ha nagyon nem megy, bemutatom. Tegnap megírtam, csak most nincs időm elküldeni.
2014. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SimkoL ***** válasza:
Én is megírtam tegnap :)
2014. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SimkoL ***** válasza:
Tessék: [link] nézd át, fejleszd tovább :)
2014. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!