Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez egy rendszerindító lemez lesz?

Ez egy rendszerindító lemez lesz?

Figyelt kérdés
Ha megformázok egy floppyt akkor ott van egy olyan lehetőség hogy ,,MS-DOS rendszerindító lemez létrehozása,,.Ha ezt választom akkor a floppy el tudja indítani a gépem?
2009. dec. 31. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Alapműveletere parancssoros módban képes lesz. Bár NTFS fájlrendszer mellett használhatatlan.
2009. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, de csakis MS-DOS (parancssoros) módban! Szóval a windowst nem fogja tudni elindítani!

Ha olyan indítófloppyt akarsz készíteni, amiről a windows indul, a következőket kell tenned:

1. Formázd meg simán a lemezt!

2. másold rá a C: ameghajtó gyökérkönyvtárából az ntldr és boot.ini fájlokat! (Asszem több nem kell.. rég csináltam ilyet...) Ezek amúgy rejtett/rendszerfájlok, szóval előbb be kell állítanod a rejtett és rendszerfájlok megjelenítését.

Ha ez megvan, akkor van egy rendszerindító lemezed. Viszont ez csak az indítás elején használható, maga a Windows már a gépről fog betöltődni. (Érthető, egy floppy 1,44MB, a Windows meg több száz.

2009. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hagyományos másolással nem fog elindulni, mbr-be kell tenni a rendszerfileokat, amelyek szerintem windows-nál is a dos örökségei: ms-dos.sys, io.sys, command.com, ntldr ésatöbbi.

Fomrat a: /s (ahol a /s kapcsoló a rendszerfileokat a megfelelő helyre rakja). De! Még ha el is indul a gép, kapsz egy dos prompt-ot, és épp csak a parancsfeldolgozó (command.com) van betöltve. Nincs cd/dvd, egér, stb, és a windows se indul el így. Ez a régi idők játéka, nem is értem, miért akarsz ilyet :)

2009. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

10:56, ez talán 10 éve még igaz volt, de azóta már kicsit másabbak lettek az oprendszerek.

Egyrészt floppynál nincs MBR.

Az msdos.sys, io.sys, command.com meg jóóó ideje szükségtelen a Windows indításánál. Az legfeljebb MS-DOS indítólemez készítésekor szükségeltetik, de olyankor automatiksuan rámásolja ezeket a floppyra.

Egy XP-nek nicns szüksége se io.sys-re, se msdos.sys-re (ezek manapság 0 bájt méretű fájlok...), command.com-ra meg már a Win95-nek sem volt.

Legközelebb meg előbb tájékozódj, utána írj!

Ja, és elég simán rámásolni az ntldr-t, ugyanis formázáskor, ha XP alatt formázol, alapból beírja a boot-szektorba a töltőnek a kódját.

2009. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt aztán jól megmondtad, főnök!

Előbb legalább olvasnál:


"Ha olyan indítófloppyt akarsz készíteni, amiről a windows indul, a következőket kell tenned:

1. Formázd meg simán a lemezt!

2. másold rá a C: ameghajtó gyökérkönyvtárából az ntldr és boot.ini fájlokat!"


Erre ragáltam. Az egész mondandóm lényege az volt, hogy a standard formázás és sima másolás után nem fog elindulni semmi.

Ha simán formáz, nem indítólemezt hoz létre, és hiába másol rá bármit, a gép boot-kor nem fogja látni. Lehet, hogy nincs mbr, de van bootsector. Elnézést, ha megvezetett az io.sys + ms-dos.sys, valóban megnéztem, zéró terjedelműek. Ettől még amit írtam, 90%-ban igaz.


Jó volna legalább szilveszterkor nem oltogatni a másikat.

2009. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad? XP alatt a standard formázás is elhelyezi az indító kódot a boot-szektorban.

Ezután a feltétele a rendszerindításnak, hogy a boot-szektort tartalmazó lemez gyökerében ott legyen az ntldr és a boot.ini.

Mondom, azóta kicsit másként vannak a dolgok, mint a jó öreg MS-DOS alatt.


"Jó volna legalább szilveszterkor nem oltogatni a másikat."

Ezzel egyetértek. Ha meg valamit nem tudsz, és lusta is vagy kipróbálni, nem kötekedni kéne az okosabbal, a tapasztaltabbal, hanem elfogadni amit mond.

2009. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még valami: egyetlen dologban nem vagyok biztos, hogy az ntldr és a boot.ini mellé kell-e még valami. De utánanéztem, valóban, az ntdetect.com-ot is rá kell másolnod a lemezre. Ezt elismerem, kifelejtettem. De attól még ugyanúgy igaz, amit írtam: elég a sima másolás, valamint a formázás XP alatt (más windows alatt formázva nem 100%, hogy működni fog, ezt is próbáltam régebben).
2009. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én azt látom, te olyan ember vagy, aki a választ adók között mustrálod, kit lehet oltani. Akármit is mondasz, innentől pont leszarom, mit gondolsz. De mondom, nemérdekel :D


A kérdező meg azt hisz el, amit akar. Nehezen írom le, de túllépek rajtad: mindkettőtöknek buék.

2009. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fogadni mernék, hogy ki se próbáltad, amit írtam. Kb. 5 perc kipróbálni. Fogsz egy floppyt, leformázod, felmásolod rá amit írtam, és kipróbálod, hogy indul-e.

A lényeg az, hogy érdemben hozzá tudtam szólni a témához, ami neked nem ment. És rosszul látod, nem oltani jövök ide, csak amikor valaki égbekiáltó marhaságot ír, nem bírom megállni, hogy ne javítsam ki. Ha ezzel a kicsiny lelkedbe gázoltam, ez van, sajnálom. Csak tudod, jobb helyeken ha valaki kijavítja a marhaságaidat, akkor abból tanulni illik, és nem hülyét csinálni magunkból, ahogy azt most tetted. Főleg nem ebben a stílusban, ami szintén nem az intellektusod mérhetetlen nagyságára utal.

Neked is Boldog Újévet! (Nekem nem fájt kimondani/leírni.)

2009. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként meg: [link]

Ugyanazt írja, amit én mondtam. Csak kicsit részletesebben. Márpedig ez nem valami szennyoldal, hanem a Microsoft.com support-ja. Ennyit arról, hogy akkor ki is beszél félre.

2009. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!