Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A WoW milyen programozás?

Rapidio kérdése:

A WoW milyen programozás?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy milyen programozási nyelveket hasznalnak.

Az is hogy milyen programmal szerkesztik a 3D-s grafikákat.

Tehát a teljes program felepites minden programnyelv es szerkeszto program minden amivel a wow-t keszitik.

Minde segitseget linket amivel elotebb jutok megkoszonnem.

A zold mancsok meg mennek felfele :)



2014. jún. 5. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
It is written in base C.
2014. jún. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

C++ inkább. A szerver sql-t is használ. A kliensbe pedig Lua interpretert tettek, az addonok abban íródnak hozzá (könnyen írhatsz sajátot).


A modellezéshez szerintem tetszőleges modellezőszoftver használható, itt 1 példa:

https://www.youtube.com/watch?v=og8L25NKoJM

2014. jún. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mennyi idő elkészíteni egy ilyen jàtékot ha csak most kezdi el valaki a programozását tanulni?
2014. jún. 5. 09:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül? Ha most kezded?

40-50 év.

2014. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kár :( Abban reménykedtem hogy sikerülhet :( Akkor egy eltérő kérdésem lenne : láttam videóban hogy nem egy ember csinált fps játékokat blender 3d vel. Ez mennyi idő lehet? :)
2014. jún. 5. 11:15
 6/15 Csiß ***** válasza:
100%
40-50? jó lesz az 4-500 évnek is..egy egész gárda fejlesztette 10 évig a jétákot :)
2014. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Blender? Az kicsit dedós, mármint grafikára sem valami nagy cucc, ráadásul nem egy nagy dolog megcsinálni. Ahhoz jópofa hogy magadnak csinálj egyet de másnak...Próbálj meg játékot készíteni a nyílt Cry engine 3 SDK-val vagy esetleg még az Unity 3D-vel. De ne feledd ezek nem használhatók kereskedelmi célokra.
2014. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ne. Kereskedelmi célokra szeretném :) öcsémnek szeretném megmutatni meg egy haveromnak hogy bárki képes lehet egy jàtékot megírni .

Remélem tényleg van rá esély :) köszönöm az eddigi segítségeket.

Ahogy igértem pontoztam mindenkit :)

2014. jún. 5. 18:24
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyen "egy emberes" projektben gondolkodsz, akkor ajánlom a mobil platformot. Unityt felhasználhatod (ingyenes játékhoz biztos hogy nem kell fizetned semmit, fizetős nemtudom), egyszerűbb játékokat nulláról is megírhatsz, illetve léteznek ingyen használható libek is.


Asztalira egyedül kevesen fejlesztenek, mégkevesebben érnek el áttörő sikereket. Mobilra viszont sok játék készül egyedül (Flappy Bird pl).

2014. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szerintem először ne a rendes programozást kezd el, hanem például a Clickteam.com játékaival, amelyikekben könnyen játékot csinálhatsz. Amint meguntad, jöhet a Game Maker , amelyben már egy kevéske programozást is kell tudni. Aztán pedig a rendes programozás...
2014. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!