Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sinus/Cosinusos matematikai...

Sinus/Cosinusos matematikai problémában tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Javaban próbálkozom, de feltételezem, hogy ez a probléma programnyelv független igazából.


Szükségem van egy olyan függvényre, ami egy változót (0 és 700 közötti bármilyen értéket felvehet) úgy alakít át, hogy a kimeneti értéke 1.0 és 0.6 között legyen. (ha 0 akkor 1, és ha 700, akkor 0.6). És itt jön az extra csavar, hogy mindezt ne lineárisan, hanem progresszíven, az elején jobban csökkenjen, mint később.


Valami ilyesmi lehet a megoldás, de őszintén szólva nem értem igazán, ezt 3 órányi próbálkozással sikerült összehozni: output=1-(Math.sin(Math.toRadians(input/8))/3);


(Ez 1 és 0.66 közötti értéket ad ki, de túl lineárisan, 50-enként az elején 0.04-eket csökkent, később 0.01-et. Meredekebben kéne nekem, pl az elején 0.08-akat.)



2014. jún. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

"ne lineárisan, hanem progresszíven, az elején jobban csökkenjen, mint később"


progresszíven? na az mi.

2014. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozz sin négyzettel. Ez csak tipp.
2014. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aztán miért pont sin függvénnyel próbálkozol?

Nem is értem.

-x^2 fv pl.

2014. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Illetve gyanìtom neked exponenciális fv kellene leginkább...
2014. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. jún. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 iostream ***** válasza:
100%
Bármilyen nemlineáris, monoton növekvő vagy csökkenő függvény megfelelne neked, például az x^2 is. Be kell lőni a többi paramétert, hogy 0-nál 1 legyen (pl x^2 + 1 már ezt kielégíti) és 700-nál 0,6. x^2 / (700 * 700) * 0,6 például kielégíti ezt. Próbáld meg összehozni a kettőt. Annyit segítek, hogy mivel neked csökkenő függvény kell, az x^2-t együtthatója negatív lesz.
2014. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 iostream ***** válasza:
Illetve be vagy b*szva, pont fordítva, hiszen az elején jobban kell, hogy csökkenjen, akkor a 700-hoz rakd a középértéket ( (x - 700)^2 ).
2014. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok ötletet, rendesek vagytok, mentek a zöldek. A matekos könyv linknek is örülök, tudom, hogy itt még van lemaradásom, sajnos.

Fogok próbálkozni este, ha végre hazaérek :)

2014. jún. 4. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!