Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy néz ki Java-ban ez (C++)...

Hogy néz ki Java-ban ez (C++) : cout << "a" << endl << "a";?

Figyelt kérdés
Egyik nyelvhez sem értek annyira, csak a Hello World programot tudom C++-ban. Arra vagyok kíváncsi, hogy van Java-ban az 'endl'?

2014. jún. 8. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Google("java hello world"); // de most komolyan
2014. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként endl = \n és a String-be írod bele.
2014. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

c++ std::endl valóban "\n"-t ír ki. Java-ban legcélszerűbb egy beépített metódus használata:


[link]


System.lineSeparator(); // java 7+

vagy

System.getProperty("line.separator"); // java 7 előtt


A két metódus eredménye emgegyezik: rendszer független sorvége karaktert fog visszaadni, ami unix rendszereken "\n", windowson "\r\n".

2014. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

"c++ std::endl valóban "\n"-t ír ki."


téves. ez csak egy lehetőség! De az endl nem feltétlenül \n, ezt nem írja elő a szabvány. Csak azt, hogy az adott rendszeren ez kell, hogy jelölje a sortörést. A \n pedig csak az újsor karaktert kell, hogy jelölje. Nem minden rendszeren jelöl sortörést az újsor karakter. Például, van, ahol a \n után a sor elejét írja át, nem a következő sor elejét. Az endl pedig mindig a következő sor elejét írja át!


Téged ezzel az ELTE-s C++ vizsga beugró kérdéseinél már hazavágnának :D

2014. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"De az endl nem feltétlenül \n,...

..

Téged ezzel az ELTE-s C++ vizsga beugró kérdéseinél már hazavágnának :D"



std::endl


Inserts a new-line character and flushes the stream.


Its behavior is equivalent to calling os.put('\n') (or os.put(os.widen('\n')) for character types other than char), and then os.flush().


[link]

2014. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:09


Siess, még nem késő készülni arra a beugróra.

2014. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(btw, én egy másik 72%-os vagyok..)
2014. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:

Azért érdekes a kérdés, vagy azért lehet félreértés, mert az endl valóban \n streambe küldésével egyenértékű, viszont nem feltétlenül \n kiírását fogja eredményezni. Ez a streamek tulajdonsága, ha szöveg üzemmódban vannak, akkor 10-es ASCII karakterre máshogy működnek, mint a többi karakternél.


Ilyetén mindannyiótóknak igaza lehet, ha arrafele csavarjuk a másik mondandóját, ahogy értette.

2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Most ha ezzel az ELTE-t népszerűsíteni szeretted volna, pont fordítva sikerült.


Most ha komolyan ebben a source code-ban azt mondod hogy az "\n"-t nem lehet használni, szerintem ha lehet, vedd fel újra a progalapot, ahol a C-t tanítják gondolom (nem vagyok ELTE-s szerencsére) és kezdd előröl a tanulást :)


Kérdező, te meg egy sima hello word-ből ki tudnád nyerni az információt, de ezt már korábban leírták ;)

2014. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!