Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Irj egy programot, amely egy...

Irj egy programot, amely egy tömb elemeit eggyel balra lépteti ciklusosan. A legelső elemből a legutolsó elem lesz. Hogy kell ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Valaki kérem szépen segítsen megoldani...

2014. jún. 16. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:

ideiglenes=tömb[1]

ciklus i=1..N-1

tömb[i]=tömb[i+1]

ciklus vége

tömb[N]=ideiglenes


N a tömb elemszáma.

2014. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként erre úgy lehet(ett volna) rájönni hogy: elképzeled, hogy van egy tolltartód, amiben kis fülek vannak a ceruzáknak. És hogyan csinálnád meg a feladatot. Hát kiveszed az elsőt, aztán a többit szépen arrébb rakod, majd az elején kivett elsőt beteszed az utsó helyre.


Lehet, hogy ezt kellett volna előbb írnom megoldás helyett... most már mindegy. :-)

2014. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Letudnád nekem írni a programot egészében, ha szépen megkérlek? :)
2014. jún. 16. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen programnyelven?
2014. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
C nyelvben kellene... :)
2014. jún. 16. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

int N = 20;

int tomb[N];

// a tömb feltöltését azért legalább csináld meg te

int elso = tomb[0];

for(int i = 0; i < N-1; ++i) tomb[i]=tomb[i+1];

tomb[N-1] = elso;


Ha minden igaz. A 2. sorban nem vagyok tuti, hogy lefordul-e, rég programoztam C-ben. :)

2014. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 iostream ***** válasza:
100%
Gratulálok, hogy sikerült megoldanod valakinek a házifeladatát, így legközelebb is idejön és olvashatjuk a primitív kérdéseit :)
2014. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A feltöltéshez mit kell irni? bocsi, de nagyon nem vágom a C nyelvet...
2014. jún. 16. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt lehet bekérni a felhasználótól, beolvasni egy fájlból vagy magába a programba beleírni..


:)

2014. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj io, hogy igazad van, nem kellett volna. :D Nem is szoktam amúgy, rávezetés párti vagyok, de ma ilyen kedvem volt valahogy. :)


(Ha most lenne egy kék fülkém, megállítanám magam az #1 hsz után. :D)


De figyelj, ha programozói szakra jár, nem oszt, nem szoroz, hogy most megírtam neki. Ha védése vagy számonkérése lesz, úgyis megbukik. Ha nem írtam volna meg, akkor is megbukna. És ígyis-úgyis megint jön kérdezni, ha nem látja be, hogy rossz szakon ücsörög.


Ha meg ez csak valami melléktárgy, hadd legyen már neki gyereknap, hogy talán ebből összekaparhatja a kettest.


Primitív kérdések meg mindig jönnek, függetlenül attól, hogy nekem ma milyen kedvem volt. :D Lásd, megérkezett az osztálytársa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2014. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!