Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Bialkó.Dénes kérdése:

Szeretnék megtanulni programozni de sajnos nemtudok hozzáfogni aztsetudom hogy milyen nyelvel kezdjem szükségem lenne valakire aki útba tud igazítani és eltud indítani engem programozás téren?!

Figyelt kérdés
nos ki mit javasolna ? valami normális hely ahonnan megtudom tanulni amilyen nyelvet javasoltok ?! és melyik nyelvhez milyen programot kell letölteni és honnan ? stb ? angoltudásom sajnos nemvalami erős.

2014. jún. 18. 03:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél programozni?
2014. jún. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként szerintem a legegyszerűbben javascriptben lehet megtanulni programozni, nem kell semmit sem telepíteni, a böngésződ a fordítód.


Nyisd meg a jegyzettömböt és írd be ezt:


<script>

document.writeln("Hello World!");

</script>


mentsd el elso.html néven (a txt helyett legyen html) és kész is az első programod, ami kiír egy sort. Méghozzá azt hogy Hello World!


Vagy pl. ez:


<script>

for(i=1;i<=10;i++)

{

document.writeln(i+"<br />");

}

</script>


Kiírja a számokat 1-től 10-ig. Na ilyeneken érdemes először gyakorolni, mert ezek az alapdolgok kb minden programnyelvvben egyformák.


Ha nem jó az angolod, szerezz be egy magyar nyelvű könyvet.

2014. jún. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja, és persze tanulj meg angolul.... :)


vagy ez, de végülis ezt egyetemistáknak találták ki:


[link]

2014. jún. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
lehet programozni játkot meg weboldalt ha joltudom namármost hátt nekem elősször a weboldal programozás is megtenné tulajdonképpen azért szeretnék elkezdeni programozni mivel érdekel a dolog de nagyon csak sajnos nemtudok hozzá kezdeni úgy hogy nemigazítana útba senki :)
2014. jún. 18. 10:12
 5/15 anonim ***** válasza:

" weboldal programozás is megtenné tulajdonképpen azért szeretnék elkezdeni programozni mivel érdekel a dolog de nagyon csak sajnos nemtudok hozzá kezdeni"


Dénes, sétálj be egy könyvesboltba és emeld le az első HTML, CSS, JS, PHP könyve(ke)t. Van olyan könyv, ami átfogó alapot tud adni mind a 4 nyelvhez.


Vagy ha nem szeretsz sétálni, akkor "html tutorial" keresésre bizonyosan találsz tanulni- és gyakorolnivalót.

2014. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

HTML, CSS, JS, PHP

ezek szükségesek a weboldal programozáshoz ? am

<script>

document.writeln("Hello World!");

</script>

ezt próbáltam megcsinálni megnyitottam egy jegyzettömböt beírtam és elmentettem úgy ahogy kell az asztalra kidobta az opera ikonját és alá a nevét rákattoltam operába megnyitotta de sajnos nemhozott be semmit most valamit akkor elrontottam ??

2014. jún. 18. 11:13
 7/15 anonim ***** válasza:

"HTML, CSS, JS, PHP

ezek szükségesek a weboldal programozáshoz ?"


Igen, ezért írtam.


Ezt a <script>...-es dolgot meg szerintem hagyd most a francba. Haladj szép sorban: először HTML, CSS, később lehet (már ízlés szerinti sorrendben) JS és PHP.

2014. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekel, de még annyira sem néztél utána / annyit sem tudsz, hogy ne mondj ilyen okosságot: lehet programozni játékot meg weboldalt

..

2014. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Máskor bezzeg mindenki azzal jön hogy a html az nem programozási nyelv hanem leíró nyelv. Én egyébként azt hittem hogy világosan leírtam hogy miért ajánlom a javascriptet, de leírom máshogyan: azon is ugyanúgy meg tud az ember tanulni aloritmusokat írni.
2014. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

> angoltudásom sajnos nemvalami erős.


Akkor már meg is van mivel érdemes kezdened.

2014. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!