Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen fejlesztőkörnyezetet...

Milyen fejlesztőkörnyezetet használnak a nagy játékfejlesztő cégek?

Figyelt kérdés
Gondolok a Blizzard, EA, Riot, ilyenekre

2014. jún. 18. 17:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Látszik, hogy hater vagy, közöd nincs az objektivitáshoz, még csak leplezni se próbálod.

Így nem is tud senki komolyan venni.

A VS egy profi fejlesztőeszköz, akár tetszik neked, akár nem. (ugyan kicsit lassú az install, de aki azzal akar dolgozni, az kivárja:))

Én személy szerint pedig nem használom, mivel erre a platformra nincsen.

2014. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Összefoglalnád, hogy te miket hiányolsz a Visual Studióból, és mely fejlesztőkörnyezet a kedvenced, és miért (kíváncsi vagyok, hogy az Eclipse-t mondod-e :) )?"


Környezetet? Mármint integráltat? Eddig nem éreztem szükségét. Az IDE jelen pillanatig számomra lomha, felesleges, nehezen megtanulható puttony volt. Most, hogy a projektünk 50.000 kódsor fölé ér, egyre gyakrabban kerül szóba, hogy használjunk IDE-t, bár én próbálom elkerülni.


Az egyetemen kötelező használni néhány tárgynál. Innen tudom, hogy a Visual Studio az egyik leglomhább debug rendszer tekintetében. És mindenféle plugin-ekkel kell telepakolni, hogy egyáltalán a kódszerkesztő felület kényelmes legyen. Például, hogy legyenek benne vim keybindingok.


Kösz, nem akarok annyi időt szánni IDE tanulásra, meg konfigurálásra, meg memóriába való betöltésre várni, mint amennyi alatt akár munkát is lehetne végezni. Ha lustulni akarok, azt legalább úgy teszem, hogy közben az idegeimet kímélem: teszek egy sétát.


Objektivitást pedig nem tudom miért vártok, mindenki azt használ, ami neki jól esik. Az általam személyen ismert és nagyon tisztelt, tehetséges fejlesztők közül senki nem használ Visual Studio-t, így számomra fel sem merül, hogy ez bármihez annyira fontos lenne.


Én személy szerint Sublime Text-et használok Vintage mód bekapcsolásával. Itt alapból az összes keybinding tökéletes, konfigurálási és telepítési idő együttesen kevesebb mint 10 perc. Más IDE 10 perc alatt ép hogy betöltődik pl. az egyetemi gépeken :D


Windows Linux háború pedig nem értem miért lenne, hiszen alapvetően sem nálam, sem a cégnél egyáltalán fel sem merül, hogy Windowst kéne használni bármire. Így persze a Visual Studio már alapból kiesik, ami megintcsak egy jó érv ellene.

2014. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"A VS egy profi fejlesztőeszköz, akár tetszik neked, akár nem."


Nem is vitattam. Attól hogy profi, még lehet szutyok. Ez egy objektív vélemény: egy részt okafogyott, másrészt pedig vannak jobb alternatívák. Azt, hogy professzionális célra alkalmas, azt nem vitattam, csak azt, hogy kellemes, attraktív lenne.

2014. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
* szubjektív vélemény
2014. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Az általam személyen ismert és nagyon tisztelt, tehetséges fejlesztők közül senki nem használ Visual Studio-t, így számomra fel sem merül, hogy ez bármihez annyira fontos lenne. "

Nyilván, ha TE nem ismersz ilyet, akkor nincs is olyan feladat, amihez fontos/hasznos lehet.

2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Pont olyan embertől hiteles, aki szerint a Visual Studio sem szutyok :D"


Hiába, ezt a mondatodat az utolsó három kommenteddel se sikerült megmagyarázni.

2014. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A válaszadók 90%-a egyértelműen áltsulis scrip kiddie, vagy hátulgombolós egyetemi hallgató.


Van itt olyan is aki csinált is szoftvert és mondjuk kapott érte munkabért / eladta pénzért?


Ha lenne akkor ez nem egy flame topic lenne.

2014. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen, kapok munkabért érte, és notepad++-t használom, linuxon pedig a geditet. Amikor csak egy terminálom van, akkor pedig a nanót.
2014. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, én határozottan kapok érte bért. :) (és használok notepad++-t, Visual Studiót és Eclipse-t).
2014. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki abban dolgozik amibe a projekt megkívánja. Egy dotNet-es alkalmazást nyilván VS-ben kódol az ember, ha valamiért előkerül a Java akkor érdemes Netbeans felrakni. Linux alatt gedit, emacs, vim, nano, sublime, kate, C::B.


Természetesen mindenkinek van kedvence és olyan is amit egyszer használt és szívott vele mint a torkos borz.

2014. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!