Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyibe kerül egy program...

Mennyibe kerül egy program megírása?

Figyelt kérdés
lenne egy program azaz inkább egy internetes weblap aminek a bonyorult működését már elméletben összeraktam hogy mi alapján működjön és nekem egy informatikus kéne aki az elképzelésemet "meg programozza" kb mennyibe kerülne szerintetek?

2014. jún. 24. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az árajánlathoz mindig szükség a komplett elképzelésre, az alapján döntik el mennyi pénzbe kerülne megcsinálni. 100 ezernél szoktak indulni általában. Nem olcsó mulatság.
2014. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok. Statikus HTML-t (designt) száz körül már lehet kapni, a "működés" pedig az elképzelésed bonyolultságától függően milliós nagyságrendű is lehet. Valaki hozzáértőnek írd le részletesebben, akkor lehet pontosabbat mondani.
2014. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szerintem egy Travian, Klánháború, Bitefight oldalfelépítésnél nem nehezebb
2014. jún. 24. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Webes projektet olyan 1500, inkább 2000 Ft-os órabérrel lehet számolni kb (jobb helyeken minimum ennyi).

Egy ilyen munka pedig nem néhány óra szokott lenni, de mint írták ez nagyon erősen függ a feladattól magától.

2014. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

10 milliótól 50 millióig saccolnám. Én 25 millió alatt el sem vállalnék egy traviant, és nem is egyedül írnám.


Nagyon sokat számít cég csinálja vagy magánszemély, bár egy magánszemély sose végezne egy Traviannal mondjuk. Aztán az se mind1 milyen cég, komoly tudásbeli különbségek lehet cég és cég között. Vagyis inkább minőségbeli különbség lenne a jó szó rá. Bár ebben a tudás is benne van. :)

2014. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha Travian bonyolultságú, akkor erre több milliós költségvetésre lesz szükség.


Számoljunk úgy, hogy van 2 programozó (1 frontend, 1 backend), illetve egy designer. Emelett egy rendszergazda részmunkaidőben.


Így a havi nettó bérek:

500.000

400.000

250.000

80.000


Így saccra, iroda költségekkel és adóval együtt havi 2.5 millió forint a költség.


Az ára attól függ, hány hónapig tart megcsinálni, de egy Travian vagy Ikariam minimum 6-7 hónap egy ilyen kis csapatnak, tehát úgy kb. 15 millió forintból lehet egy ilyet megoldani. Az üzemeltetési költség pedig forgalomfüggően lehet havi 150.000-től akár havonta több milliós, Travian szintű forgalom esetén pedig havi több tízmilliós tétel is.

2014. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én azt tudom mondani, hogy ha jelentős programozási feladatokat igénylő dologról van szó, akkor olyan 40-50.000 Ft+ÁFA/nap lenne az, amennyit egy profi szabadúszó minimum elkér szerintem...Hogy a végösszeg mekkora, az meg a feladat nagyságától függ.


Ha csak egy sima weblap kell, az jóval kevesebből is kijön, de hát ez esetben is az igények határozzák meg az árat.

2014. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy rahedli pénzbe.
2014. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"egy informatikus kéne aki az elképzelésemet "meg programozza""


Na ez egy rossz hozzáállás, inkább mond el neki hogy mit akarsz és hagyd, hogy ő találja ki, hogy is lehetne az ötletet a legjobban megoldani / implementálni.

2014. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
amit akarok az az elképzelésem is egyben.
2014. jún. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!