Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Opcode listeket hogy kell...

Opcode listeket hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Csináltam egy egyszerűbb emulátort a Chip8-hoz. El akartam kezdeni egyet NES-hez. A gondom az, hogy az opcode leírás nem olyan tiszta, mint a chip8-nál. A chip8-nál szépen le van írva (wikipédián) egymás mellett a nyers hex kód, és a végrehajtott művelet.

Példa:

9XY0 - Köv. utasítás átugrása, ha VX regiszter nem egyenlő VY reg.-el.


Na most a 6502-eshez (NES procija) a következő féle leírást találtam: datacrystal.romhacking.net/wiki/6502_opcodes

Ezt hogy értelmezzem? Pl:

ADC - add memory to accumulator with carry


Nekem ez assembly utasításnak tűnik, tehát én nem azt olvasok a ROM fileból. Valaki tudna segíteni?


2014. jún. 26. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Beírva a Google-be, hogy "NES 6502", a harmadik találat a következő: [link]

De ahogy nézem, maga az oldal is hasznos lehet a számodra.

2014. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz! :D
2014. jún. 30. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Jéééé vannak még ilyen emberek?


Nagyon kíváncsi lennék arra az egyszerűbb emulátorodra, milyen nyelven programoztad és milyen platformon fut? Nem tudnál elküldeni egy működő verziót, esetleg forráskóddal együtt?


Mellesleg a 6502 ( [link] nagyon ismerős volt, az utasítások, aztán egyből rá is jöttem, hogy Commodore gépekben is ilyen assembly van...

2014. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!