Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 40 éves kor felett mit érdemes...

40 éves kor felett mit érdemes tanulni (programozás ill. webfejlesztés területén), amivel még lenne esély munkát találni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő dilemmában kérném a tapasztaltabbak tanácsait:


44 éves vagyok, és 28 évesen kezdtem ismerkedni a programozással, mert addig - hátrányos anyagi helyzetemből adódóan - nem jutottam számítógép közelébe (persze akkor még közel sem volt annyira elterjedve, mint most - luxuscikknek számított).

Nincs semmilyen felsőfokú végzettségem, szakirányú sem (hacsak a szoftverüzemeltető tanfolyamot nem számítjuk annak).

Először egy kölcsönkapott Commodore 64-en kezdtem önállóan, könyvekből a Basic tanulását, ami 0 szintről indulva 2 hét alatt megvolt, aztán gépi kódban (assemblerem nem volt) programoztam, 3 hónap alatt már egész komoly szintet értem el, tehát nem csak felszínes kalandnak vettem a dolgot.

2009-ben lett először PC-m, akkor eleinte Pascal, majd Delphi lett az irány, ahol egy stabil alap-közép szintű tudást sikerült szereznem, szintén önképző módszerekkel.

Közben tanulgattam alapfokon a C-t is, bár sosem használtam a gyakorlatban.

Később a webfejlesztés felé vettem az irányt, HTML(5), CSS(2, 3), JavaScript (alapfok), PHP (alapfok), kicsi SQL, Flash, Photoshop. Készítettem jó néhány weboldalt, egyszerű kisvállalkozások oldalait, és néhány összetettebbet (webáruház, admin felületek) is.


Jelenleg munka nélküli vagyok, és 22.800 Ft-os segélyből vagyok kénytelen élni. Szeretném a tudásomat valahogy kamatoztatni (ez az egyetlen esélyem), de bizonytalan vagyok abban, hogy ennyi évesen, komoly referenciák és végzettség nélkül mibe érdemesebb komoly energiát és időt fektetni, amivel, ha nem is sokat, de legalább annyit tudjak keresni, hogy ne függjek a segélytől.


A tanulásra érzek képességet és elszántságot, de mivel az idő is sürget, gyorsan kell döntenem, mibe vessem bele magam. Most lenne szabadidőm rá. Mindkét terület érdekel, a (natív) alkalmazásprogramozás, és a webfejlesztés is.


Tehát, leegyszerűsítve a dolgot, 2 irány áll előttem:

- mivel a Delphi nem igazán keresett már, képezni magam C++, C#, vagy Java irányába;

- tovább mélyíteni az ismereteimet JavaScript, PHP, webgrafika, és más webes technológiák felé.


Melyik irány érné meg jobban?


Főleg korosabb, tapasztaltabb programozók/fejlesztők véleményét várom.

Az ügy nagyon fontos, létkérdés.

Köszönöm előre is!



2014. jún. 27. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Keress melót webfejlesztőként, nem hiszem, hogy ne vennének fel sehova.
2014. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. webfejlesztés se rossz, de sajnos szabadúszóként nem épp állandó megélhetés (csak keresetkiegészítés) céghez pedig többnyire végzettség szükséges + nyelvtudás.


Szerintem érdemes még a mobil platformokban is gondolkodni (iphone-ra és androidra) alkalmazásokat fejleszteni. A sok tablet és okostelefon eladásnak köszönhetően megnőtt rá a kereslet.


De azért várj még néhány véleményt... :)

2014. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem könnyű a helyzeted sajnos, azonban nem lehetetlen.

Kicsit mondjuk fura 44 évesen junior pozícióba jelentkezni. Nem tudom ez munkaadó szemszögéből mennyire számít.


Én azt mondom, hogy ha már webes területen szereztél némi gyakorlatot, akkor ezt a vonalat folytasd tovább. Desktopra ma inkább (ahogy írod is) C# és Java ismeret a kereslet, amit idő annyira megtanulni, hogy eladható legyen a tudásod.


Ha webes területet választod, akkor (ha még nem tetted) ismerkedj meg legalább egy frameworkkel (JavaScriptben pl. jQuery-vel, PHP-ben vagy Drupal-t vagy Zend/Yii/CodeIgniter). Ez némi előnyt talán jelenthet (bár ma már inkább elvárás, mint előny - joggal).


Vidéken laksz egyébként?

2014. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, vidéken élek, ráadásul egy kis faluban, távol a nagyobb városoktól. A tömegközlekedés sem túl jó, autóm sincs (jogosítványom sem).

Számomra mindenképpen a távmunka lenne az egyetlen lehetőség. A fizetés nagysága másodlagos szempont, nem jómódú akarok lenni, csak megélni valahogy, nem a segélyre várni. Akár alkalmi munkákból is.

Tehát a webes irány célravezetőbb lenne?

2014. jún. 27. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételekkel szerintem mindenképp. Projekt alapon szerintem webbel tudsz a legkönnyebben munkát találni. Csak arra figyelj nagyon, hogy ki is fizessék a munkádat.
2014. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy valódi munkaadók hogy vannak a dologgal, én próbaidőre a fentiek alapján felvennélek junior webes fejlesztőnek, aztán meglátnánk, mire jutunk (már persze ha az interjún megalapozottnak tűnik, hogy php-vel, html-lel és javascripttel mondjuk elboldogulsz). De mivel én nem vagyok döntési pozícióban, csak azt tudom mondani, hogy jelentkezz cégekhez, de ha sikerül szerződéses munkákat megcsípned, azzal lehet, hogy jobban jársz.
2014. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alacca válasza:

Szia!


Hogyan alakultak a dolgok ?

2020. júl. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos nem túl jól. Közmunkásként dolgozom, bár igaz, informatikai feladataim vannak.

Nem könnyű kitörni és továbblépni, de a reményt még nem adtam fel.

2020. aug. 13. 08:14
 9/11 anonim válasza:

Úgy, hogy az ismerőseim 90% technológiai és digitális analfabéta 2021-ben, számomra hihetetlen, hogy nem találsz munkát. :(

Én teljesen más területen dolgozom, de megtetszett a webfejlesztés. Egyelőre csak HTML-t és CSS-t tanultam, online nézegettem a JS-t is, de gyakorlás nélkül nem jutok egyről a kettőre és én is teljesen esélytelennek látom már a helyzetet.

2021. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A designer iránnyal próbálkoztam, ismerek pár software-t, elvégeztem online webdesign, webergonómia és sok UX-es tanfolyamot, plusz gondoltam a HTML és CSS előny, mert rálátok valamennyire a front endes informatikus munkájára. De ezzel aztán tényleg semmi esély nincs, mindenhol legalább 2-3év munkatapasztalatot kérnek.
2021. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!