Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez kivitelezhető, megoldható...

Ez kivitelezhető, megoldható valamilyen programozási, informatikai trükkel/hackel?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy megoldható-e az valahogy Windows XP-n, hogy mielőtt (vagy miközben) bebootol a kernel, betöltődnek a rendszerfájok, a gép belső hangszórón lejátszik (vagy elcsipog) egy rövid zenei dallamot.


Arra pl. van jól működő DOS alapú (COM kiterjesztésű, nem tudom, hogy ez a kérdés kapcsán számít-e valamit) programom, ami belső hangszórón konkrét 16 KHz-es 1 bites hangfájlokat lejátszik, vagy mondjuk olyan programot is könnyen meg lehet írni pl. QuickBasic-ben, ami elcsipog egy monofónikus dallamot ; de talán még assembly-ben sem annyira nehéz.


Nade a nagy kérdés, hogy vajon hogyan lehet egy saját DOS-os programot lefuttatni a kernel/rendszerfájlok betöltődése során??!! Hmmmmm!


Erre vajon van megoldás? Nagyon kíváncsi lennék rá!



2014. júl. 11. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztosan kivitelezhető. Annó a Panda Antivirusnak volt olyan programja ami a Windows betöltés előtt futott le és úgy vizsgálta át a rendszert.


Itt van rá egy szimpla megoldás, a chkdsk rendszerbetöltés előtti futtatásának mintájára:

[link]

2014. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lehet, ha a hangkártyád és az alaplapod is benne van a buliban.
2014. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Avast rendszerbetöltés előtti is megvolt... Úgyhogy kivitelezhető.
2014. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek a megoldását köszönöm, viszont azzal ahogy láttam, az a baj, hogy arra ad megoldást, hogy a bootolási folyamat >végén< hogy lehet programot futtatni.

Ez pedig az én esetemben azért nem jó, mert amikor a boot-olás véget ért, akkor egyből már ott van a bejelentkezés, ahhol szintén van hang, úgyhogy nem sok értelme van két zenét szinte közvetlenül egymás után lejátszani.


"Valószínűleg lehet, ha a hangkártyád és az alaplapod is benne van a buliban."


Pont azért akarom a belső csipogón megoldani a dolgot, mert ahhoz nem kell hangkártya, azaz driver sem, úgyhogy annyival könnyebb a dolog. Az alaplapon nem tudom mire gondolsz, de gondoltam, hogyha a csipogó vezérését egy zenét lejátszó szekvenciával meg lehet oldani egy olyan natív programban, ami 16 bites és nem használ sem DOS-os, sem Windows-os szolgáltatásokat és megszakításokat, akkor talán könnyebb megoldani a dolgot.


"Avast rendszerbetöltés előtti is megvolt... Úgyhogy kivitelezhető."


Na jó, kivitelezhető, DE HOGYAN?! :) Pont erről szól a kérdésem, mivel ha annyira pro lennék informatikából, mint az Avast programozói, akkor már biztosan megoldottam volna. ;)

2014. júl. 11. 18:00
 5/13 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe, hogy amikor például csökkentett módban indítom az XP-t, akkor a Windows logo helyett ott lepörget egy listát mindenféle EXE, DLL és SYS fájlokról.

Ott esetleg nem lehetne valahogy meghackelni azt a listát, amiben ezeknek a fájlhívásoknak a szekvenciája benne van, és oda bevenni egy 16 bites parancssoros alkalmazást? (mert sejtésem szerint egy listában csak el van tárolva, hogy miket tölt be a rendszer).


De talán az lenne a legjobb, ha azt meg lehetne oldani, hogy az ntoskrnl.exe indulása előtt lehetne indítani egy DOS alapú programot (úgy emlékszem, hogy a Windows alapú rendszerek a DOS kernelére épülnek, de ebben nem vagyok biztos), mert akkor még talán annak is utána tudnék nézni, hogyan tudnék egy olyan "csipogót" megírni, amivel a zene lejátszása előtt egy amolyan "elő-üdvözlőképernyőt ki tudnék rajzoltatni pixelgrafikusan VGA módban.

Jó móka lenne, biztos! =D

Csak sajnos "egyenlőre" nincsenek meg a szükséges szakmai ismereteim, hogy önnálóan nekikezdjek a Windows bootloader hackelgetéséhez. :(

2014. júl. 11. 18:13
 6/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Talán a bejelntkezési parancsfájl megoldás lehet a gondodra (de szerintem az meg már "későn" hajtódik végre).


De próbáld ki, hátha : Inditsd el a Csoportházirend segéd programot (gpedit.msc) és itt vagy a Felhasználóhoz, vagy a Számitógép konfigurációhoz, attól függően, hogy csak a felhasználónak vagy az egész gépre vonatkozóan szeretnéd a dolgot, szerintem próbáld ki mind kettőt, sanszos, hogy a számitógépes az talán hamarabb hajtódik végre mint a felhasználói, tehát szerintem ez a nyerő, de ez csak tipp.


Azon belül is a Windows Beállitásai - Parancsfájlok (Inditás/Leállitás vagy Bejelentkezés/Kijelentkezés) A Hozzáad gomb + Tallóz gomb segitségével tallózd be neki a megfelelő parancsfájl (vagy programod, ha látja a COM kiterjesztésű programokat, ha nem akkor irsz egy batch fájlt ami meghivja a COM programodat).


Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vagy az is lehet vajon, hogy ez csak egy boot manager szintű program megírásával oldható meg??


Mert az sajnos bizony kemény dió lenne. :(

A pityegést, meg talán a grafikát csak-csak megoldom, de hogy hogyan töltsem be saját programból a kernelt, és hogyan, hová helyezzem el a boot managert..... hát, azzal ami kevés tudásom van, talán az egész nyár elmenne, mire mindent megtanulok, kizárólag ezzel foglalkozni hónapokat meg nincs időm.


Lehet, hagynom kéne a francba az egészet? :P

2014. júl. 11. 19:54
 8/13 SimkoL ***** válasza:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
2014. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor marad az, hogy írsz egy spéci boot managert. Az MBR helyére beírod az indítókódot, ami berántja és futtatja a boot maganert. Ez még az egyszerűbb része a dolgoknak, ugyanis először is arra kell rájönnöd, hogyan fogod felcsatolni és kiolvasni az NTFS vagy FAT partíciót, ami a hangot tartalmazza. És ez még mindig nem elég, mert valahogyan a hangkártyádat is vezérelned kell, mivel nincs alattad oprendszer, ami ezt megtenné neked. Nem beszélve arról, ha netán MP3, Wav vagy valami fájlformátumban van a hangod eltárolva, elvégre ahhoz ugye dekóder kell. Továbbá, azt is illene tudni felismerni, hogy hol van a Windows saját betöltéskezelője, elvégre ha a saját boot managered elindult, lejátszotta a hangot, a vezérlést tovább kell adnia az NTLDR-nek, hogy egyáltalán bejöjjön a Windows.


Sok sikert :)

2014. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"


NEM.

Sajnos nem talált. :)

Majd legközelebb összejön. ;)


Hogy még érthetőbb legyen, hogy mit akarok:


Egy olyat szeretnék megcsinálni, hogy itt valahol a 16.-20. másodperc környékén már elinduljon egy dallam a belső hangszórón keresztül: http://www.youtube.com/watch?v=EHgCrbcu0Ow

Vagy max. a 30. másodpercig, de legjobb lenne, ha kicsivel azért előtte, különben nincsen értelme a dolognak.

2014. júl. 11. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!