Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 35 felett lehet programozni?

35 felett lehet programozni?

Figyelt kérdés
Üdv, nemsokára egyetem, proginf-et néztem ki jó ideje, de elbizonytalanodtam. Magyarországon van ennek jövője nagyvárosban? 35 felett tényleg nem szeretnek alkalmazni programozónak embereket? Abból mi igaz, hogy folyamatosan képeznie kell magát az embernek?(heti 5-6 órát programozgatok eddig, állás mellett ennyi elég lenne, hogy munkahelyváltásnál jó esélyeim legyenek?)
2014. júl. 15. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon van ennek jövője" -> igen

"nagyvárosban" -> Budapest, Györ, Szeged, Debrecen, Miskolc, Pécs (legtöbb munka hely ezeken a helyeken van)

"35 felett tényleg nem szeretnek alkalmazni programozónak embereket?" -> Nem, 35 felet robotokat alkalmaznak. :-)

Két ok szokott lenni: 1. Elavult ismeretek, nem fejlesztette magát. 2. Magas fizetés igény, mely igaz reális a tudással, de még is inkább egy "kezdőt" választanak, fele vagy épp harmad akkora összegért.

"Abból mi igaz, hogy folyamatosan képeznie kell magát az embernek?" -> Pontosan! A technika fejlődésével, új programozási eljárások, szemléletekkel lépést kell tartani, lehetőleg mindig a holnap technikájára összpontosítva, vagy kövület lesz a tudásod.

"heti 5-6 órát programozgatok eddig, állás mellett ennyi elég lenne, hogy munkahelyváltásnál jó esélyeim legyenek?" -> egyén, hely és lehetőségek függvénye. Nem kiszámítható, én napi 8-12 órát ;-)

2014. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

> Magyarországon van ennek jövője nagyvárosban?

Igen, sőt csak ott van jövője.


> 35 felett tényleg nem szeretnek alkalmazni programozónak embereket?

Programozó embereket mindig szeretnek alkalmazni, azokat nem szeretik akik nem programoznak, vagy akik csak összeollózzák a munkát innen onnan. Én például nem fizetnék egy kőművesnek aki meglévő vakolatot ragaszt a falra.

Szóval mintegy mennyi idős vagy, csináld jól ami csinálsz. Szerintem mindenképpen jelezd, hogy újonnan szerzett tudásod van, nem egy egyetemről kirúgott prof. vagy aki 20 éve ugyan azt csinálja. Sajnos vannak előítéletek, de a versenyszférában ezek egészségesek.


> Abból mi igaz, hogy folyamatosan képeznie kell magát az embernek?

Ez a szakmával jár. Ettől még végeznek el egyetemeket, képzéseket, de ez nagyon hamar kibukik. Persze van biorobot és tesztelő szakirány is, oda nem kell kreatívnak, autodidaktának lenni.


> heti 5-6 órát programozgatok eddig, állás mellett ennyi elég lenne, hogy munkahelyváltásnál jó esélyeim legyenek?

Ha jól értem most állás mellett programozol 5-6 órát hetente. Ez tanulásnak jó. Ha váltasz naponta fogsz 5-6 órát programozni.

2014. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!