Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék arcfelismerő vagy...

Szeretnék arcfelismerő vagy ahhoz hasonló programot készíteni, ami egy kamerán azonnal felismeri. Hogyan lehetséges? ( C vagy C++ lehetőleg)

Figyelt kérdés

Szóval adott a kérdés. Szeretnék mondjuk egy olyan kamerát csinálni, ami felismeri az arcot, és mondjuk egy négyzet megjelenik körülötte. Vagy esetleg egy objektumot, amit bele programozok.


Ugyebár ez egy élő kamerás felvétel, szóval szerintem egy valamilyen kép feldolgozóval kellene-e, ami minden képkockát megvizsgál azonnal. Ez az egész hogyan lehetséges?



2014. júl. 15. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Neked? Sehogy, mert

1.) egyedül vagy

2.) nincs modolható szoftverű kamerád

3.) nincs 1 éved rá.

2014. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hozzáértő embertől jöhet válasz, aki nem ért hozzá inkább ne is írkáljon.
2014. júl. 16. 00:00
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ezek a dolgok nem úgy működnek, h kiírod ide a kérdést, és akkor majd vki megcsinálja helyetted.. Én anno kipróbáltam egy ilyen szoftvert, amit az ELTén fejlesztettek, volt róla szó, hogy mennyi munka volt vele.. Esélyed sincs megcsinálni.
2014. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a semmit nem mondó válaszokat, azóta megtaláltam amit kerestem. Nem nehéz, csak kellett maga hogy miben kell ezt mégis elkészíteni. ELTE-t inkább nem minősítem, én elhiszem hogy nekik nehéz volt összerakni... Matekot tanulnak ezerrel, elfelejtve hogy nem matekszak az informatika :)
2014. júl. 16. 00:54
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Én az OpenCV-t ajánlom, én azt használtam erre a célra.
2014. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

LoL, ekkora hülye kamugépet. :D

Az a baj kisfiam, hogy magadból indulsz ki... Nem mindenki ilyen egyszerű ám...

2014. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az OpenCV-s választ, pont ezt találtam én is hajnalban :) (Attól még ment a zöld pacsi)
2014. júl. 16. 12:51
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Köszi
2014. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván meg fogsz írni egyet, nyilván van hozzá eszközöd, nyilván a google-t sem tudod használni, miért is kérdezted meg?
2014. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
bammeg, azt mondtad, hogy te akarod elkészíteni. Nem azt mondtad, hogy egy létező, már megírt könyvtárat/modult akarsz használni...kicsit más a feladat komplexitása...
2014. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!