Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikortól számít, mondjuk egy...

Mikortól számít, mondjuk egy Java programozó haladónak?

Figyelt kérdés
A Java fő erőssége az osztályozás, ha azt megértem, és tudom is alkalmazni, akkor már ilyen haladókezdő/haladó lesz valaki? Vagy hogy vannak itt a mércék? Ha tegyük fel bemegyek egy állásinterjúra (kis cégekre gondoljatok), akkor nem mindegy hogy azt mondom, hogy "Kezdő programozó vagyok Java-ban", vagy "Haladó programozó vagyok Java-ban".

2014. júl. 17. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor vagy haladó...

- ha tudsz haladni... önállóan. Pölö ha elakadsz, akkor nem megkérdezel valakit, hanem tudod a guglit, a doksit használni.

- ismered a Java sajátosságait, működését

- minden tipikus fejezeten végigmentél vagy legalább belekóstoltál: i/o, collections, generics, networking, threading, jdbc, valami gui, unit teszt, logging, ilyesmik

- meg tudod tervezni egy program osztályrendszerét, működését


Most ezek jutottak eszembe. De az első pontot tartom leglényegesebbnek.

2014. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, ez a haladó és profi között van szerintem inkább már :D
2014. júl. 18. 02:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz.

Ha a kezedet kell fogni, akkor Junior sem vagy.

2014. júl. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

"A Java fő erőssége az osztályozás"

Tény, hogy OOP nyelvről van szó, de a fő erőssége a platformfüggetlensége. A kód megváltoztatása és újrafordítása nélkül lehet futtatni Windows-on és Linuxon is. Azért ez nem túl sok nyelvről mondható el.


Az, hogy a nyelvet ismerd, tudj benne fájlt kezelni, stb, ezek annyira alap dolgok. Nem emiatt leszel jó programozó. Egy jó programozó attól lesz jó programozó, hogy jó a problémamegoldó képessége, és jól tudja használni a rendelkezésre álló technológiákat. Ilyen technológiák például (ami a Java nyelvhez tartozik) a JDBC, XML feldolgozók, Swing és JavaFX, stb. Ugyanakkor még itt mindig nem áll meg az élet, merthogy egy szoftvert meg lehet írni jól, és rosszul is. Például, van egy programod, amiben változtatni kell valamit. Nagyon nem mindegy, hogy egy apró változtatás miatt a rendszerben sok mindent kell módosítani, vagy elég egy-két sort átírni. Ez szintén a problémamegoldáshoz tartozó tervezés ugye. A rendszer kisebb modulokból áll (pl. az egyik modul INI állományokat kezel, a másik MIDI zenét játszik le, a harmadik az adatbázis kezeléséért felelős...), és nagyon nem mindegy, milyen a modulok közti kapcsolat. Ha például az egyik modul fejlesztése leáll, és másikra akarunk rátérni, akkor az milyen mértékű változást okoz a rendszerben (ezt hívják szoros illetve laza kapcsolásról, amikre ugye a tervezési minták nyújtanak megoldást).


Egy programtervező informatikus hallgató.

2014. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

> Tény, hogy OOP nyelvről van szó, de a fő erőssége a platformfüggetlensége.


Valóban OOP nyelv, ezentúl class-first nyelv. A "legfőbb erőssége" egyben a hátránya is, sajnos nagyon erőforrás igényes és sok memóriát eszik. Ezért kerülik használatát asztali alkalmazásoknál. Mára egyedül szerver oldalon, illetve mobilfejlesztésre használják. Utóbbi esetben most írnak hozz rendes fordítót, így az "egyetlen előnyét" iktatják ki.


> A kód megváltoztatása és újrafordítása nélkül lehet futtatni Windows-on és Linuxon is.


Elméletileg igen, gyakorlatilag viszont minden újrafordul, minden platformon. Ezenkívül 1.6 óta rengeteg gyermekbetegségét vetkőzte már le a Java, így például a JVM maga is natív kódot tartalmaz az System package-re.


Érdekes dolog erősségnek nevezni azt amit az Oracle-től kezdve a Google-ig mindenki igyekszik kiküszöbölni.


> Azért ez nem túl sok nyelvről mondható el.

A teljesség igénye nélkül:

C#, Python, Lua, Perl, Go, ECMAScript, Limbo, Modula, Newsquek, Oberon, Alef, Rust, Clojure, D, Ruby, Groovy, J#, Kotlin, Gosu, PHP, Scala, Vala, Seed7, BeanShell, WPS? Erlang, ksh, csh, bash, sh, ECL, Dcl, Schema, JCL, m4, VBScript, AppleScript, Tcl, Pure, Rexx, XSLT

2014. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem tudom, de nekem szimpatikus a Java, hiába mondják sokan, hogy nem érdemes vele foglalkozni. És ebben a fejlődő világban szerintem nem gond, ha sok erőforrást igényel. Ahogy a játékokhoz is egyre jobb gépek kellenek, úgy gondolom egyszer csak itt is el fog tűnni ez az érzés.


Ja és először én inkább alaposan megtanulom a Java-t, aztán váltok (ha váltok) esetleg C++-ra, mert hülyeség lenne a kettőt vegyíteni először. :) Ahol most tartok a java-ban, azok a Polimorfózisok. https://www.youtube.com/watch?v=0xw06loTm1k

2014. júl. 18. 14:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Haha!

Így születik a pocsék programozó. Nem baj, hogy nagy a programod erőforrásigénye? El fognak tűnni a különbségek, mert szerinted gyorsabban fog dolgozni a gép, mint a ráírt program?

Soha. Minél komolyabb a hardveres jelenlét, annál komolyabban fogják a programok azt igénybe venni, mert a te gondolkodásoddal szemben egy jó programozó a sok lehetőséget és a sok kihasználatlan erőt fogja látni benne, nem pedig a lustasága és tudatlansága igazolását(remélem).

2014. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azért ne forgasd ki a szavaimat...én ez alatt pl a Minecraftre gondoltam. Régi gépeken nem fut el rendesen, annak ellenére, hogy milyen a grafika. De egy jobb (akár 5 éves) gépen már rendesen elfut. És a régi gépeken a java miatt nem fut el, ha esetleg c-ben lenne írva, akkor ki tudja...
2014. júl. 20. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:

> Polimorfózis

Polimorfizmus

2014. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor vagy haladó, ha meg tudsz írni akármit a google segítségével.

Mester akkor vagy ha meg tudsz írni mindent net és IDE nélkül.

2014. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!