Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy Login Rendszert szeretnék...

Egy Login Rendszert szeretnék késziteni, vagyis Telepiteni Értek mindent, de amikor az adatbázist kellene megcsinálni akkor nem tudom kitölteni?

Figyelt kérdés

ezt kellene futattni a Sql-en

CREATE TABLE users(

id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,

nick VARCHAR(30),

jelszo VARCHAR(32),

email VARCHAR(60)

);

nick jelszo és az email megvan

de az ID-hez mit kell irni??

atw-s tárhelyem van


2010. jan. 9. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy tábla létrehozása semmit sem kell átírnod. Azt pontosan úgy futtasd, ahogy van. AZ ID értéke amúgy egy automatikus érték lesz. Egész pontosan a fenti SQL utasítás azt csinálja, hogy létrehoz egy USERS nevű táblát az adatbázisban (CREATE TABLE), amiben lesz 4 mező:

ID -> egy automatikusan növekvő érték, ez lesz az elsődleges kulcsa (rendezési szempontja) a tblának

NICK -> maximum 30 karakter hosszú string (betűk, számok, egyéb karakterek)

JELSZO -> maximum 32 karakter hosszú string

EMAIL -> maximum 60 karakter hosszú string


Az adatokat, tehát azt, hogy Józsi, akinek a jelszava Pista, e-mailje kalmi@bela.hu majd az INSERT INTO-val kell belerakni.

2010. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindent értesz? lol


Ez az SQL utasítás létrehozza az adattáblát amiben a majd az userek adatai lesznek tárolva. Semmit nem kell rajta módosítani.

2010. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ja jóóó :D

akkor amit letöltöttem utasitás volt rosz

ugyanis ott ugy irta h hozzunk létre egy táblát vagyis a fentit

tudtam hogy mit hova kell irni minden... de ugy irta hogy helyetesitsük is be...

és igy persze se hogy sem akart menni :d

de most már értem kösz ;)

esetleg ha jol érted a sql-t és a php nyelvet.. akkor még segithetnél :D

2010. jan. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!