Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Interpretált nyelven írt...

Interpretált nyelven írt program minden esetben nyílt forráskódú?

Figyelt kérdés
Mivel ott ugye nem lesz lefordítva, hanem minden esetben a kód alapján futtatja az interpreter, a kód minden felhasználó számára látható lesz, nem ?
2014. júl. 19. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben - például a PHP interpretált nyelv, de a végfelhasználó ebből csak a generált HTML-kódot láthatja.


Vagy egyes interpretált nyelvekhez van fordító is - például a Pythonhoz a py2exe, a cx_freeze, a py2app.

2014. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iostream ***** válasza:
100%
A nyílt forrás a licenszeléstől függ, nem attól, hogy a használó látja-e a kódot. Tehát nem.
2014. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, miért lenne nyílt forráskódú? Egyáltalán... rengeteg program van, amit soha nem ad át a tulajdonos senkinek, mert nem erre épül az üzleti modellje.
2014. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szükségszerűen. A weblapokon pl. F12-vel láthatod, hogy a JavaScript obfuszkálva van. Vannak obfuszkáló programok, amik milliókba kerülnek a cégek számára, és lehetetlenné teszik 3. személy számára, hogy azt a kódot megértsék.
2014. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet rosszul tettem a fel a kérdést, arra gondoltam, hogy ha valaki ír egy programot valami interpretált nyelven, és odaadja nekem, hogy használjam, akkor magát a forráskódot kell megkapnom, hogy az interpreterrel futassam, de kaptam ellenpéldákat, köszi.
2014. júl. 21. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért obfuszkálna bárki is JavaScriptet?
2014. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 iostream ***** válasza:
Miért obfuszkálna bárki bármit? Hogy ne lehessen elolvasni. Duh.
2014. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!