Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez milyen fajta programozás?

Ez milyen fajta programozás?

Figyelt kérdés

Üdv,kezdő programozó vagyok és láttam c++ban nagyon sok féle programozás van.Én ezt tanulom.

(pl. program)Előtesztelő ciklus

#include <stdio.h>

void main()

{

int n,s,i;

i=1;

s=0;

n=0;

printf("Ird be az erteket:");

scanf("%d",&n);

while (i<=n)

{

s=s+i;

i++;

}



2014. júl. 20. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

* ELÖLtesztelő ciklus


Amúgy mi a kérdés? Mert számomra nem egyértelmű.

2014. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát,hogy ez melyik kategóriába tartozik vagy nem tudom igazából elmagyarázni.Rákeresek neten és másfajta progikat dob ki amikről még soha életembe nem hallottam. Pl. mi a különbség ez és az általam leírt ELŐLtesztelő ciklus közt?# include <iostream>

int main()

{

std::cout << "Hello, world!\n";

}

2014. júl. 20. 23:58
 3/15 A kérdező kommentje:

Amikor a saját tanulmányaim szerint mi igy irnánk le.

#include <stdio.h>

void main()

{

printf("Hello world/n");

}

2014. júl. 21. 00:00
 4/15 anonim ***** válasza:

Hú. Amit te írtál #3-ban, az C-s kód, #2-ben pedig C++ van.

A te általad leírt elől tesztelő ciklus és a #2-#3 között pedig az a különbség, hogy teljesen mást csinálnak. Tiéd összead n számot, ezek pedig kiírják, hogy "Hello World".

Szerintem kezdj el az elejétől egy könyvet.

2014. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

> mi a különbség ez és az általam leírt ELŐLtesztelő ciklus közt?


Az, hogy ez (2. és 3. kódrészleted) nem is tartalmaz ciklust, pláne nem elöltesztelőt.

2014. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
jaj,tudom hogy mást csinál a két program. :D Én irtam a ciklust ezt a másik kódot meg másoltam a cplusplus.comról és azt hittem c++ kód.Én speciel arra gondolok.Most is nézek tutoriálokat de a printf helyett cout parancssal irja ki a szöveget.Szóval más parancsokkal működik.
2014. júl. 21. 00:14
 7/15 anonim ***** válasza:

A C++ standard libraryja mondhatjuk, hogy magába foglalja a C libraryt, és a kettő egyszerre biztosíthat ugyanarra a célra más eszközöket (ilyenkor legtöbb esetben a C++-os implementáció a C-set használja)


Meg egy csomó minden új dolog van a nyelvben is, meg a könyvtárban is.

2014. júl. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A topiknyitó hozzászólásodban írt kód kicsit szebben (tessék leszokni a void main()-ről):

[link]

C-szintaktikát követi.


Ugyanez C++-ban:

[link]

2014. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na végre valaki érti mire gondolok :D És valahogy tudom ezt egy önnálló programmá alakítani? Szóval külön ablak stb. ne c++ban kell próbálgatnom.Valaki tud mesélni erről vagy legalább témakört mondani?
2014. júl. 21. 00:19
 10/15 anonim ***** válasza:

"de a printf helyett cout parancssal irja ki a szöveget.Szóval más parancsokkal működik."


Ezt a parancsozást meg felejtsük el, a printf egy, a C libraryban megtalálható függvény, a cout meg egy objektum, amin meghívsz egy metódust.

2014. júl. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!