Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erdemes foglalkozni HTML, CSS...

Erdemes foglalkozni HTML, CSS el, meglehet tanulni ugy hogy nem iskolaban, kurzusokon tanulom hanem konyvekbol?

Figyelt kérdés

Ipari informatikara jarok ... itt C,Java-t tanultunk. Valamint kozepsuliban Pascal,Delphi-t. Egyikben sem vagyok expert. Most a HTML,CSS nezegetem,olvasgatom - érdemes ezzel foglalkozni hogy késobb tudjak ebben elhelyezkedni?


vagy inakbb C,Java val jobban járnék?,keresettebb - de ez nehezebbis ha jol gondolom


2014. júl. 23. 19:44
 1/8 anonim válasza:
a HTML nagyon könnyű, a css-t nem tudom, de nem lehet valami nagy eresztés. Könyvből meg lehet lehet tanulni. C és Java az nehezebb, de ha van elég kitartásod az is menni fog.
2014. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, bemagolhatod könyvekből a szintaktikát.

De ettől még nem leszel webfejlesztő.

Komoly projekttapasztalatokkal a hátad mögött lehetsz csak az, és a munkáltató is ez után fog érdeklődni, nem pedig arról, hogy melyik könyvet olvasgattad.

2014. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ilyen projekt tapasztalokat hol szerzek? vagy ok hogy kezdtek?


Mivel erdemes manapsag foglalkozni ilyen webbes dologgal vagy inkabb C,Java ? amivel tudok munkat talalni majd...mert egy fel even belul,januarban mar jo volna munkaba allni. Semmiben sem vagyok expert csak amit a suliban tanultunk,vizsgakhoz,beadvanyokat megcsinaltam...de ez keves. Mire erdemes mostantol koncentralnom?

2014. júl. 23. 20:45
 4/8 anonim ***** válasza:

rendesen csakis úgy lehet. suliban - szerintem - sehol nem fogják elég részletesen, vagy akár még ahhoz közeli szinten sem megtanítani.


persze, a szintaxist, meg az attribútumokat megtanulni nem sok idő, a trükkök, összetettebb oldalak, az benne a nehéz.


Ha ilyennel akarsz foglalkozni, kellene hozzá javascript is.

2014. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De ilyen projekt tapasztalokat hol szerzek? vagy ok hogy kezdtek? "


HA erre a kérdésre mindenki tudná a választ, akkor telített lenne a munkaerőpiac, és ezzel lenyomnák a munkabéreket is.


Én úgy kezdtem, hogy eleve fogékony voltam a C,C++ nyelv szintaktikájára, és az eredeti programozási feladaton túlnyúlva mindig kerestem és találtam egy tömörebb, erőforrást kímélő megoldást. Ezt észrevette az egyetemi tanárom, és ajánlott helyből 6 álláslehetőséget különféle cégeknél. Most az egyiküknél mélyítem tovább a tudásomat, hogy még többet érjek.

2014. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hat nalunk suliban sem volt annyira kielegito a programozas tanitasa. Azt vartam en is hogy majd remekul megtanitjak...de ha magam nem olvastam utana a dolgoknak akkor nem tudtam volna megcsinalni a beadvanyokat (igy meg is bukhattam volna,ha csak rajuk szamitok)


itt a kerdes az hogy mivel kezdjek el foglalkozni komolyan,szabadidomben mit tanuljak probaljak elsajatitani. Minek van jovoje. Azt vettem eszre akik infot vegeznek/tek hogy mind szinte webbel foglalkoznak. ezert gondoltam azt hogy ennek van jovoje,jelnje ...és szinte könnyebbnek tunik mint a programozás.

és ez mellett van benne,olyan rész is amiben kreativitás lehet kiélni (photoshopozás,design ). Kozepsuliban is volt egy alap html weblapot kellett szerekeszteni házira,már ott is arra torekedtem hogy az enyem legyen a legszebb majd.

2014. júl. 23. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

You know...egyetem.

Egyébként miből lesz referenciád? Hát, saját magad által írt weboldalakból. Fél éven belül nagy valószínűséggel még korántsem rendelkezel még a kellő tapasztalattal vagy tudással. A leíró nyelvekről, mint html, css meg az a véleményem, hogy 5 napon belül kívülről simán lehet tudni. Én legalábbis úgy voltam vele. Mármint azt a részét, amit használni is fogok. Tehát pl. calc() sem maradt el, matrix() is kitapasztalva.

Ugyanakkor hosszabb távon a C oldalt sokkal jobban fizetőnek látom, mert még a webesek folyton panaszkodnak a munkavesztésre, mert a szomszéd 10 éves sráca megcsinálja helyettük. JAVA pedig már érdekesebb dolog, véleményem szerint ahhoz azért olyan céget is kell találni, ahol ezt a nyelvet veszik elsődlegesnek.

2014. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi az a You know egyetem?

Cvel vagy Java-val erdemesebb foglalkozni? szerinted melyik nehezebb

Valaki azt mondta hogy C csak inkabb tanitashoz hasznaljak....es a munkapiacon inkabb a Javat nyomjak.Szerinted?

2014. júl. 25. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!