Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozó könyvet...

Milyen programozó könyvet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
egy jó vastag nem túl régi könyv kellene valami jó programnyelvvel. ti tudnátok valamit ajánlani és ha igen hol tudom megvenni? pdf-ből egyszerűen nem tudok tanulni.
2014. aug. 13. 07:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az alapján amit leírtál, én egy jó vastag könyvet tudok ajánlani...

Mit akarsz programozni? Milyen célból?

2014. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
windows alkalmazásokat egyéni grafikával szerintem valami java könyv kellene nekem.
2014. aug. 13. 08:48
 3/19 anonim ***** válasza:
Javahoz szerintem az agyhullám nem rossz.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Asztali alkalmazások? Oda még C# jöhet a java mellé.

Amúgy c#-hoz a [link] , Javahoz pedig van egy egyetemi jegyzet, de nem állítom róla, hogy nagyon jó, inkább nem linkelem be...

2014. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ez a devportálos cucc nagyonjónak néz ki. a kérdés ha ezt elolvasom és felfogom mennyire fogok tudni programozni? illetve utánna könnyebb lessz megtanulni más proginyelveket is?
2014. aug. 13. 11:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha felfogod, akkor már jó úton vagy. Ha tudsz saját kódot is írni, akkor még jobb. Ha meg tudod látni, hogy mi az ami nyelvspecifikus és mi az, ami általános programozás, akkor pedig új nyelvet is könnyű lesz tanulni.
2014. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod, és érted, az már jó, mert felfogtad, mire jó az OOP, és ezzel tulajdonképpen a megértés oroszlánrészén túl is vagy.
2014. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak Windows-ra kell akkor C# (WinForms).

Asztali alkalmazáshoz Java semmiképp!


Elhiszem, hogy google-ben meg lehet találni az 1994 -es Swinget mint Java-s felhasználói felület készítőt, de nem véletlenül van parlagon hagyva 20 éve. A Java szerver oldalra, illetve Anroidra való. Aki ezzel nincs tisztában az éppen most tanulja, vagy sohasem foglalkozott még vele.

2014. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk azért JavaFX-el elég szép GUI-kat lehet építeni. :P
2014. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek, de a JavaFX webre való, nem asztali alkalmazásokra. Mellesleg szerver oldal.
2014. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!