Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon nehéz a programozás?

Mateusz1997 kérdése:

Nagyon nehéz a programozás?

Figyelt kérdés

Olyan hibába estem, hogy amikor iskola választás volt nem nagyon tudtam mi akarok lenni. Infós suliba mentem. Az első két évben nem volt programozás, csak word meg hasonló. Ezzel semmi bajom nem is volt! Minden más tantárgyból 5,vagy 4-es lettem. Kivétel matek, abból lettem kettes. Még van hátra az iskolából két évem amiben tanuljuk majd a Java programozást. Iszonyatosan félek tőle

1-mert nem vagyok jó matekból és az az igazság, hogy jobb érzékem van a humán tantárgyakhoz

2-mert sajnos nem igazán érdekel a dolog.

Már most előre eldöntöttem, hogy külön tanárhoz is fogok menni. Kérlek titeket írhatnátok néhány mondatot, hogy van -e esélyem legalább egy kettesre, vagy hogy mennyire lesz nehéz a középsulis programozás. És léci ne hurrogjatok le, hogy akkor miért oda mentem tudom a saját csapdámba estem!



2014. aug. 18. 09:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
Alapjáraton nem nehéz, de matek nélkül nem tudom hogy gondoltad.?
2014. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán tudtam akkor, hogy mire vállalkozok, a matekot amúgy közép szinte tanulom.
2014. aug. 18. 09:54
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Ezt neked kell tudnod. Java az például kezdetben nem annyira nehéz!
2014. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát most már mindegy , maximum vért izzadva egy kettest csak kihozok belőle! Amúgy tudom, hogy ez nem egy ilyen "mond el mi a bajod lelkizős oldal" de azért félek iszonyatosan mert ha megbukok msot harmadikban, akkor újra elsős leszek mivel az alattam lévő osztály már más rendszerben tanul :(
2014. aug. 18. 10:02
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért középiskolában nagyon igyekeznie kell az embernek ahhoz hogy megbukjon. Az tényleg csak a legrátermettebbeknek szokott sikerülni.
2014. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan már menni fog! Java-t tanulom itthon magamnak, és jól haladok vele, pedig még elsős sem vagyok! :P
2014. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Hát most már mindegy , maximum vért izzadva..."


Lehet, hogy ez meglepetésként fog érni, de képzeld el, középiskolát lehet ám váltani. Ha ennyire nem megy és ha ennyire nem szereted, akkor minek erőlteted? Csinálj olyat, amit szeretsz, és amihez értesz. Középsuliban kettes matekkal amúgy se várj sok jót ilyen szakmában.

2014. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Matek szvsz ritkán kell ha nem suliban kódol az ember. Valamiért a sulikban erőltetik az "irj egy olyan programot ami kiszámolja az xy-t" tipusu feladatokat. A legtöbb matek dologra van beepitett fv, és valljuk be a programozok viszonylag kis resze foglalkozik tergeometriaval vagy komoly szamitasi feladatokkal.


Amugy 8 eves korom ota programozok, szoval szvsz nem nehez. Logika az egesz, betanulod azt a 20 alap parancsot, a többiben meg a gugli segit. Olyan ez mint a legozas, megvan nehany alap dolgod, onnantol mar csak azt kell kilogikazni h hogyan rakd öket sorba h azt csinalja amit szeretnel.

2014. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5-válaszoló, tudom, hogy lehet váltani iskolát, csak ahoz kell tenni egy különbözetit amiből jelen esetemben már 2 évet kéne bepótolnom , és nem biztos, hogy jobban járok, ha azt a lemaradást tanulom mintha egy ilyenbe vágnák bele mégha szó szerint vért is kell izzadnom. Mégegyszer mondom tudom, hogy ezt az embernek magában kelleldönteni-e de azért mégid kíváncsi vagyok mások véleményéreis!
2014. aug. 18. 11:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Helyes írási hibákért elnézést telóról írok!
2014. aug. 18. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!