Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit tudtok a Molaris Kft....

Mit tudtok a Molaris Kft. JAVA gyakornoki programjáról?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata a fent említett cég gyakornoki programjával kapcsolatban?

Nemsokára megyek hozzájuk interjúra és annyit tudok, hogy lesz egy szintfelmérő, de azt nem tudom, hogy ez csak nekik infó, vagy meg kell ütnöm egy mércét(ha ez a helyzet, mondjuk valószínűleg ez, akkor milyen tudásszintre van szükség?), hogy néz ki a teszt? És persze hogyan zajlik náluk egy gyakornok élete?



#programozás #Java #programozó #gyakornok #Molaris Kft #Molaris #java gyakornok
2014. aug. 18. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmit erről a cégről/programról, de majdhogynem biztos vagyok benne, hogy a szintfelmérőt azért íratják, hogy "szűrjék az embereket" (nyilván nem vehetnek fel minden jelentkezőt). Már írtam 1-2 ilyen tesztet (nem csak Java nyelvből) és azért van egy sablon (persze nem törvényszerű, hogy ott is ez lesz).

Az első pár feladat az apróbb részletekbe kérdez bele, ilyen bemelegítő (melyik verziónál tart a Java, hogyan oldották meg a platformfüggetlenséget, fordítás hogyan zajlik stb, ilyen jellegűek). Utána egy jobban nehezül, objektum orientáltságra kitérnek, esetleg adatbázis kezelés, szálkezelés...

Nálam volt olyan is, hogy pár alap algoritmus meg kellett valósítanom (pl. buborékrendezés, pár rekurzív algoritmus), vagy ha a pozíció olyan jellegű, akkor sql lekérdezést is kellett írni.


Általában mindig többet kérnek, mint amit ténylegesen szükséges, szóval nem kell megijedni, ha esetleg olyanba belefutsz, amiről keveset tudsz.

2014. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. aug. 19. 01:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Én semmit nem tudok róla.

Kérdeztem volna,hogy helyileg hol van? (de gugli térkép)

Naná,hogy Budapest.


Ha sikerül,örülj neki de tényleg, én ilyen-olyan okok miatt nem tudtam letudni az egy hónapos gyakornokságot.

(nem vagyok budapesti, nem nyertem felvételt, a felelős tanár nem-törödőmsége(=xarok rája))

2014. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom, de ne add fel.

Kicsit izgulok miatta, de hát veszíteni valóm nem nagyon van és valahol ugyebár el kell kezdeni.

2014. aug. 19. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd jövő nyáron vagy a vizsgaidőszakban...De leginkább jövő nyáron, ha a suli semmit se szervez.

Ez van,ha az ember nem pesti,nincs protekció és nincs hatalmas nagy tudása,tapasztalata,referenciája.

2014. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3

Azért ezek abszolút nem kizáró okok. Én Szegeden tanulok proginfón, nincs referenciám, mégis találtam gyakornoki helyet egyedül (Java alkalmazásfejlesztőként). Szóval azért ne add fel ennyire könnyen (én több mint 2 hónapig kerestem).

2014. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon Nyíregy közeli vagyok.

Itt az itsh van,Debrecenben. Nem kellettem.:D


És persze olyan is van,ahol az ember elhiszi,hogy ott fog dolgozni ingyen egy hónapig(mert azt mondják),ahol,várja azt a nyomi telefont,semmi. Miért? Mert hupsz,nem kell gyakornok,nincs hely.

2014. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!