Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel2003-mal szeretnék...

Csibehad kérdése:

Excel2003-mal szeretnék lehúzással vagy függvénnyel ismétlődő dátumsort készíteni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan oszlopot szeretnék készíteni, amiben egy dátum pl. tízszer ismétlődik. Aztán a következő nap is tízszer... Szerintetek mit kell kijelölnöm a lehúzáshoz? Ha csak a legalsót fogom meg, akkor szépen sorolja egyesével a napokat. Ha megfogom az azonos dátumokat, akkor csak azt ismétli. Ha az utolsó 2x10-et fogom meg, akkor pedig azt a 20-at ismétli.

Mivel előfordul, hogy tíz cellánál kevesebbet használok fel, vagy éppen be kell még szúrni egy napra további cellákat, ezért a függvénytől is félek, hogy esetleg ilyenkor újra le kell húzni a képletet.



#dátum #dátumismétlődés
2014. aug. 23. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs erre használható megoldás, sajnos azokat a dátumokat kézzel kell felvenned.
2014. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez rossz hír nekem :( Szegény kezem...
2014. aug. 23. 18:08
 3/13 Ozmium42 ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól értem a problémádat, de ha már a programozás kategóriába írtál, miért nem tudsz erre programot írni? Ugyanazt a dátumot, vagy dátumok sorát 10x kiírni egymás alá, kb. 3 soros script (pythonban).


Pl.


dates = ["dátum1", "dátum2"]

for date in dates:

for i in range(10): print date


Aztán az eredményt simán bemásolod a megfelelő oszlopba.

2014. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ozmium42 ***** válasza:
Nem tudom, miért jó az, hogy a gyakorikérdések önkényesen kivág darabokat a hozzászólásomból...
2014. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves Ozmium42!

Hogy miért a programozásba írtam? Mert az általam átböngészett exceles kérdés-felek mindegyike oda lett írva. Fogalmam sincs a programozásról, én egy autodidakta nagymama vagyok, aki azért büszke lehet arra, amit magába szívott :) De ha feltöltenél nekem valahova egy ilyen " 3 soros script (pythonban)"-et, örökké hálás lennék érte.

Megjegyzem, egyszer már valaki lökött rajtam itt így egyet, amikor soroló programot dobott össze nekem:)

Köszönöm a figyelmet <3

2014. aug. 23. 20:57
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
Szívesen megírom, de még mindig nem egészen világos, hogy mi is kell pontosan. Azonos dátumok egymás alá? Vagy egy sorozat többször egymás alá? Szóval a, a, a, b, b, b, vagy a, b, a, b, a, b, a, b?
2014. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kérlek nézd meg ezt a monitorképet:

[link]


Az oszlopban szerepelnek a napok egymás alatt, de minden nap 10-szer. (És néha kevesebb kell, máskor több, de az alap a 10)

2014. aug. 23. 22:12
 8/13 Ozmium42 ***** válasza:

Elküldtem privátban a scripteket.


Megjegyzés: ha lenyomva tartod a Ctrl billentyűt, miközben húzod lefelé a dátumot, akkor nem növelgeti a napokat, hanem ugyanazt a dátumot húzza lefelé. Így egy dátumot elég egyszer beírni. Ez talán hasznos lehet.

2014. aug. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez semmi script.

Az első mezőbe (tegyük fel, hogy ez az A1) beírod a dátumot, alá pedig ezt a képletet:

=A1+0,1

és ezt a második cellát húzod le


(Ha nem magyar beálításod van, akkor a vessző helyett lehet hogy pontot kell írnod)

2014. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves segíteni próbáló!

Bizony semmi nem történik, ha a második cellába beírt képletet húzom le. Ha meg mind a kettőt, akkor szépen egyesével beírja minden második cellába a következő dátumot.

Viszont valószínűleg nem volt időd figyelmesen elolvasni a kérdésemet, ugyanis a lényege az, hogy ugyanazt a napot többször akarom beírni egymás alá.


Köszönöm a válaszokat, már megkaptam a megfelelő segítséget, amiért nagyon hálás vagyok!

2014. aug. 25. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!