Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel2003-mal szeretnék...

Csibehad kérdése:

Excel2003-mal szeretnék lehúzással vagy függvénnyel ismétlődő dátumsort készíteni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan oszlopot szeretnék készíteni, amiben egy dátum pl. tízszer ismétlődik. Aztán a következő nap is tízszer... Szerintetek mit kell kijelölnöm a lehúzáshoz? Ha csak a legalsót fogom meg, akkor szépen sorolja egyesével a napokat. Ha megfogom az azonos dátumokat, akkor csak azt ismétli. Ha az utolsó 2x10-et fogom meg, akkor pedig azt a 20-at ismétli.

Mivel előfordul, hogy tíz cellánál kevesebbet használok fel, vagy éppen be kell még szúrni egy napra további cellákat, ezért a függvénytől is félek, hogy esetleg ilyenkor újra le kell húzni a képletet.



#dátum #dátumismétlődés
2014. aug. 23. 17:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Pedig az utolsónak igaza van, és egy egyszerű, elegáns módszert javasolt. Talán az Excel beállításokkal lehet a gond, vagy nem dátum formátumot használsz.

A képlet lényege, hogy nem egy egységnyi, hanem egy tized napot ad hozzá - így ha végighúzod a táblán, akkor tízszer kiírja egymás után a dátumot, majd ugrik egyet. Így elég egyszer lehúzni a képletet az egész táblázaton, nem kell tízszer, majd új napot beírni. Plusz külön scriptet sem igényel és könnyen módosítható. (Pl. ha húsz azonos kéne, akkor 0,1 helyett 0,05.)

Viszont ha szövegként vannak bent a dátumok (külső scriptből bemásolásnál lehetséges), akkor mindez valóban nem működik.

2014. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 13:51-es vagyok: Figyelmesen elolvastam a kérdésed, és arra válaszoltam amit kérdeztél. Ugyan Excel 2003-mal nem próbáltam ki (mert ilyen régi verziót a környezetemben senki nem használ), de Excel 2013-mal gond nélkül működik. Úgy gondolom, hogy ilyen alap képletnek simán működnie kell még sokkal korábbi verziókban is, tehát te szúrhattál el valamit nagyon.

Ha neked jó a script, akkor használd azt, de ha esetleg másnak is el akarod későbbiekben küldeni az Excel filodat, akkor számolj azzal, hogy nála mindenféle biztonsági kockázatra figyelmeztető ablakok jelennek majd meg, amit nem mindenki engedélyez szívesen.

2014. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves tegnapelőtt 13:51 :)

Teljesen igazad lett! Köszönöm! Az volt a hiba, hogy a cellát nem állítottam át Dátum formátumra. Mihelyt megtettem, azonnal működött az egyszerű kis képleted.

Köszönöm még egyszer neked is!!!!

2014. aug. 26. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!