Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik a világon ilyesmi...

Létezik a világon ilyesmi algoritmus?

Figyelt kérdés

egy 0 és 1et tartalmazó sorozatban keresi az összefüggéseket. nem csak olyan módon hogy hány nulla után hány 1 jön hanem mindent ami egy nem összefüggéstelen sorhoz vezet pl a nullák után jön egy 1es utánna nulla 01001011010010

itt amit számolni kéne az algoritmusnak az az elsõ 0100101 ez után visszafelé tükrözõdik 1010010 vagy pedig az elsõ 8 elemet kettesére bontja 01-00-10-11 itt látható hogy az összes variáció amit két elemü 01bõl alkotni lehet az ottvan. ez is egy összefüggés szóval nekem valami ehhez hasonló algoritmus vagy progi kéne létezik ilyen?


2014. aug. 29. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Egyáltalán nem nehéz ezeket megírni és már rengeteg segítséget kaptál hozzá itt.

- sorozatok keresését már átbeszéltük párszor: regexpek a barátaid

- a "tükröződés" vizsgálata egyetlen ciklus, ami egyszerre lépdel az elejétől és a hátuljától

- a 4 db variáció megkeresése szintén megoldható regexpekkel, de még simán indexOf-al is, csak arra kell figyelni, hogy páros pozíción (páratlan index) legyen a találat


Nem hiszem, hogy lenne olyan kész program, ami pont kitalálja mit szeretnél és megoldja helyetted. :) Ettől függetlenül kíváncsian olvasom majd a többiek válaszát.

2014. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

(#1 vagyok)


Hülyeséget írtam, tehát páratlan pozíción (1., 3., ...) kell a találat, ami páros index ([0], [2], ...).

2014. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
félreértessz engem lehet hogy lehet olyan progit írni ami megkeresi ezeket nekem viszont olyan kéne ami kitalálja ezeket és megírja magának.
2014. aug. 29. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:

(#1 vagyok)


Hát szerintem akkor az adatbányászatnak nézz utána, ott vannak ilyen "önjáró" algoritmusok.

[link]

2014. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ajánlanám a kérdező figyelmébe a következő mondatot:


"Nem hiszem, hogy lenne olyan kész program, ami pont kitalálja mit szeretnél és megoldja helyetted."

2014. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Hihetetlen, hogy te még mindig ezen vergődsz, és hogy 5 kérdés alatt sem vagy képes leírni értelmesen, hogy mi a fenét is akarsz...
2014. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Srapnel ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy egy véges sorozatra végtelen számú "algoritmus" alkotható így. Na most akkor meg kellene fogalmaznod, hogy a végtelen közül mi alapján választasz ki egyet algoritmizálható módon.
2014. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!