Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges Javascripttel...

Lehetséges Javascripttel játékot készíteni?

Figyelt kérdés
Nincs még megfelelő tudásom hozzá, de ha lehetséges, akkor erőltetem a tanulását :)

2014. aug. 31. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden programozási nyelvvel lehet játékot csinálni.

Unity egy javascript szerű nyelvet is támogat, szóval érdemes lehet foglalkozni vele.

2014. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet Unity-ben (bár előbb utóbb át fogsz térni a c#-ra...). Példának ott a Game Dev Tycoon, ami mondjuk ha jól tudom nem unity-ben készült hanem külön játékmotrot csináltak meg. De ha tényleg akarsz normális 3D játékot csinálni akkor vagy megtanulsz Unity-t kezelni javascripttel( Patrick Felicia Getting started with Unity-ja elég lesz...) vagy megtanulsz C++-t és probálkozol elérni valamit a Direct3d api-val. A döntés a tied...
2014. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

> Lehetséges Javascripttel játékot készíteni?


Google-be írd be, hogy "javascript games" és lepődj meg.

2014. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ja.

2d-st, 3d-st is

html5 canvas + javascript

canvasre kell a frameket kirajzolni, több réteg is lehet (több canvas)


jótanács: requestanimationframe-el pörgesd, ne settimeouttal, és főleg ne setintervallal.

ha van kérdésed, szívesen segítek, de lehet hogy nem tudok :D (1 játékot már csináltam, meg néhány apró tesztet)

2014. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!