Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hobbiból melyik programnyelvet...

Hobbiból melyik programnyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
szeretnék megismerkedni valamelyik programnyelvel,hobbi szinten melyik a legkönyebb aminek hasznát is tudom venni ,valamilyen szinten no nem ebből akarok megélni. de érdekel a téma .ezért egy könnyen megtanulható program nyelvet keresek.
2010. jan. 17. 23:21
1 2
 1/15 czibles ***** válasza:

turbo pascal-t meg python-t próbáltam én eddig.

pascal-nak sok haszna nincs. python az szerintem egy jó választás, mint első programnyelv (főként linux-os programnyelv, de lehet win-en is használni).

most akarok majd C-re áttérni éretségik után. azt írják róla, hogy nem igazán kezdő programnyelv, de könnyen tanulható, viszont már jó programot nehéz vele írni. viszont ezt már tényleg sokoldalúan tudod használni.

2010. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A python-on gondolkodtam mivel ezt több helyen is dicsérték mint a kezdők nyelvét.Ha nem érkezik ellen javaslat akkor meg is próbálkozom vele.De szeretném tudni mik a korlátai szóval miay amit még meglehet vele csinálni és mi az amit már nem?Mert ez is egy fontos szempont.Mert a döntésemet az egyszerűség/Használhatóság/teljesítmény arány alapján szeretném meghozni.A valaszod pedig köszönöm.
2010. jan. 17. 23:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha konnyen megtanulhato, es meg hasznat is tudod venni erdekel, szerintem php.
2010. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Whitespace-t :)


[link]

2010. jan. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez a whitespace emlékeztet a Cobolra. Ugyanolyan terjengős. C-ben, vagy máshol ilyet sokkal rövidebb kóddal le lehet írni. Hamar megtérül a tanulás. Biztos van olyan példa is, ami körmondatokban 15 követhetetlen oldal, kóddal 10 sor.
2010. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na most jött el az az idő amikor nem tudom mit válasszak.Mert végül is olyan kell ami egyszerű és sok segédlet van hozzá lehetőleg magyarul?
2010. jan. 18. 09:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű nyelvek már nem nagyon vannak, legfeljebb amiket egyszerű elkezdeni. Nem könnyű döntés egy nyelvet kiválasztani a sok lehetséges közül, talán nem is érdemes. Találhatsz leírásokat, példakódokat magyarul pl. itt: [link]

Tanuláshoz hasznos lehet a Pascal, ezt Delphi fejlesztésnél is fel tudod később használni. Hasznos lehet a freepascal nevű fordító, és hozzá egy komolyabb (kód)szerkesztő program (olyan mint a jegyzettömb, csak komolyabb). A nyelv van vagy 40 éves, mint a C...

2010. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kezdőknek hobbi szinten lehet jó lenne a pascal, de egy idő után túl bonyolult megvalósítani dolgokat... + az összes többi programnyelv más parancsokat használ...

A C-nál az a hasznos, hogy több nyelv átvette a kifejezéseket belőle.

Python könnyű és egyszerű (főleg azért tetszett, mert nagyon hasonlított a C-re nekem), kezdésnek jó, de nekem nem tetszett, hogy nem volt rendes fordítóm hozzá, csak a parancssoros valami...de biztos csak én voltam lusta annó keresni valami jobbat.

Jah, és még egy érv a C mellett, bár lehet elsőre undorítónak tűnik, elég olvasmányos a kódja, ha kcsit megtanulod, és ha már elérsz egy magasabb szintet akkor a jó sok libary-nak köszönhetően egy csomó mindenre képes még (régi nyelv, de sokan sok mindenre használták)... nekem most egy hálózatos játékot kell unixon megcsinálnom benne...és nem sokkal bonyolítja meg a kódot...

2010. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak: a NetBeans-nek van Python plug-inje. Bár én csak Java-ra használom, nagyon kényelmes.

Kedves kérdező! Jó lesz, ha megbarátkozol az objektumokkal. Hogy mik azok, arról sok helyen írnak. A legtöbb mostani nyelv ezekre épül. Ha nagyjából megérted, sokkal könnyebb lesz. Esetleg próbáld meg a JavaScriptet, ahhoz külön program sem kell, csak egy böngésző, bár léteznek online fordítók is (néhány nyelvhez).

2010. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem PHP , ez elterjedt, meg hasznos. Fórum motrok, játékok és még sokminden netes dolog ebben lett irva.


És van egy nagyon jó könyv: PHP 24 óra alatt , ez a cime, neten keress rá, le lehet tölteni.


Sok sikert!

2010. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!