Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell messenger programo...

Hogyan kell messenger programot csinálni?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem értek nagyon az ilyesmihez, viszont szívesen megtanulnám! Régen az MSN nagy divat volt, és még a mai napig az lenne, ha nem szüntetik be. Én egy ahhoz hasonló programot szeretnék csinálni. De sajnos a tudatlanságom miatt nem tudok. Segítséget szeretnék kérni, pár ráérő hozzáértő embertől

2014. szept. 8. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutya se használta, pont ezért szüntették meg. Van fb, ha meg az nem elég, akkor skype, ez a kettő minden létező igényt lefed, ami egy átlagfelhasználót érinthet(és arra is van alternatíva, amit ezek nem tudnak).
2014. szept. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először tanulj meg programozni :)


Aztán ha megvan, akkor legegyszerűbb megoldás, ha socket alapú szerver-kliens programot írsz, amivel el tudod küldeni és tudod tárolni az üzeneteket.


A többi meg már csak körítés a programhoz :)

2014. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ehhez pár év tapasztalat azért hiányzik szerintem. lehet nem ezzel kéne kezdeni.


egyébként tényleg teljesen felesleges. facebooktól mondjuk nagy hiba, hogy nincs asztali alkalmazás hozzá. (nem egy böngésző alapúra gondolok ami régen volt, hanem egy komplett c++ alapú kliensre ami platformfüggetlen.) viszont ami pedig tudná kezelni az nem támogatja az sms-es hitelesítést (vagyis amit próbáltam azzal az volt a baj). a sykpe egész használható, bár régen kicsit gyorsabbnak tűnt, de azóta felvásárolta az ms, szóval érthető a lassulás. ott van még a google talk is (talán még ez a legjobb). akinek ez sem felelne meg, mert céges belső használathoz kellene, azoknak ott a lync [link] (nincs vele tapasztalatom, de használhatónak tűnik. igaz, nem ingyenes)

2014. szept. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen hálózati kommunikáció két fél közt zajlik le, a kliens és a szerver közt. Leggyakrabban a TCP protokollt használják, így azt mutatom be.


A szerver először is megnyit egy egyirányú adatáramot, ahová a kliens be tudja írni az elérési adatait, valamint a kliens is létrehoz egy egyirányú adatáramot, ahová a szerver tudja beírni az adatot. A kliens ezt követően visszajelez a szervernek, hogy minden rendben történt, megkapta az információkat, amin keresztül csatlakozhat. Ezt nevezik háromfázisú kézfogásnak:


[link]


Ezt követően megnyílik a kétirányú adatáram, ahol a kliens és a szerver egymás közt adatot tud cserélni. Ez a magas szintű nyelvekben olyan egyszerűen van megvalósítva, mintha egy fájlt írnál. Csak ez a fájl éppen a kétirányú adatáram.


C# nyelven például így tudsz létrehozni egy szervert:

http://pastebin[pont]com/y4sn0e4h


És így néz ki a kliens:

http://pastebin[pont]com/y4GTaiMJ


Ezzel kb. már meg is van a chat váza, már csak némi körítés kell hozzá.

2014. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Lync tulajdonképpen egy az egyben MSN, vállalati okosságokkal kiegészítve, szerintem nagyon jó.
2014. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!