Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tematika (tananyag)...

Milyen tematika (tananyag) alapján állítják össze az emelt szintű informatika érettségi feladatait?

Figyelt kérdés

Hol lehet azzal kapcsolatban információkhoz jutni, hogy milyen tananyag (tankönyv) alapján állítják össze a feladatsorokat?


Kifejezetten a programozói rész érdekelne.

Pl. a Visual C# programozás esetében milyen tananyagaot, tankönyvet lehet biztonsággal használni a tanuláshoz?


Miből érdemes tanulnia annak, aki egyetemi felvételi miatt szeretne informatikából emelt szintű érettségi vizsgát tenni?

Úgy, hogy a gimiben nem erős az informatikai oktatás és szinte csak amolyan "töltelék" tantárgyként oktatják.



2014. szept. 8. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tankönyv, hanem követelmény alapján állítják össze, az meg itt van: [link]


A legbiztosabb, ha nézegeted az eddigi feladatsorokat, azok mutatják, mire számíthatsz: [link]

2014. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, mint harmad éves egyetemista, azt kell, hogy mondjam, semmi extra nem kell az érettségihez.


Hogy mi kell hozzá? Ész, semmi más. Tudd, hogy mit csinál egy elágazás, mit csinál egy ciklus. Ha egy csöppet meg szeretnéd könnyíteni a saját dolgot, tudd használni a függvényeket.


Esetleg néhány "fontosabb" programozási tételt megtanulsz már többet tudsz mint kérnek.


És ami fontos, tudd használni a nyelv alapvető funkcióit. Értem itt az I/O-t (mind konzol, mint szöveges fájl). Tudd, hogy kell feldolgozni egy szöveges fájlt. A szintaktikával is legyél tisztában.


Ha tanulni szeretnél, nem tudok jobbat mint, hogy nézd meg a régebbi feladatokat, és próbáld megoldani őket.


Ha érted a programozás alapjait, nem lesz gondod azzal se, hogy a Pascalos megoldásokat nézed, és azok alapján írod a C#-os megoldást.

2014. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nálunk a gimiben olyan alapszinten oktatják az informatikát, hogy tankönyvünk sincs. Gyakorlatilag megcsinálunk órán egy-két feladatot (nagyon alapokat), amit a tanár hoz, és ennyi.


Gondolom az emelt szintű infó érettségi feladatait nem ehhez a szinthez állítják össze, hiszen sokan eleve olyan középiskolába járnak, ahol az informatika oktatás áll a középpontban.

Feltételezem náluk a tanároknak is presztízs kérdés, hogy a diákjaik jó eredményeket érjenek el az érettségin és a felvételiken is, és ebből adódóan jó tankönyvekből (szakirodalomból) és következetesen készítik fel a tanulókat.

Nekünk meg még tankönyvünk sincs.


Már megnéztem a korábbi érettségik feladatsorait, és úgy látom, csak a programozási részt (C#) kellene jobban, célirányosabban átvennem.

Ehhez kellenének jó tanagyagok, példasorok (esetleg megoldásokkal).

2014. szept. 9. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont az informatikához lehet a legkevésbé tankönyvet használni, és igazán jót nem is nagyon lehet írni (túl vastag és drága lenne). Emiatt ne haragudj az iskoládra. A tankönyv segédanyag, nem pedig a tanítás vezérfonala!
2014. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Nekünk se volt tankönyvünk. A programozás részhez szerintem teljesen felesleges. Én egyedül a szóbelihez vettem egy könyvet.

2014. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!