Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ahhoz hogy programozást...

Ahhoz hogy programozást tanuljak (egyetemen), ahhoz az emelt matek érettségi mellé mi szükséges, ha matek szakon akarok gimnáziumba menni? (részletek lent! )

Figyelt kérdés

Most vagyok 7.-es, most van vége az évnek. Szeretném nyáron eldönteni, hogy milyen suliba menjek. Nálam az alapkövetelmén most az, hogy benne legyen a top 20-30 középiskolában, és gimnázium legyen. Néztem, hogy informatika szak nem igazán van. Ezért szerintem matekra kéne menni. Nem tudom, mert nem írják le, hogy milyen mennyiségben és hogyan tanulnék informatikát, így nehéz a döntés. Felnőtt koromban mindenképpen informatikával szeretnék foglalkozni, azon belül is inkább a szoftver részre, és azon belül a programozásra leginkább. És az érdekelne, hogy hogy tudom letenni az infó érettségit, ha nem is tanultam emelt szinten, és emelt matekkal és alap infó érettségivel érdemes-e megpályázni egyetemen az informatika kart? Vagy ahhoz inkább kimondottan az informatika szak szükséges?

Eléggé tanácstalan vagyok, nehéz döntések, főleg hogy egy élet múlik rajta



2014. jún. 6. 17:41
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

Mezei gimiből is meg lehet csinálni az infó szakot, legfeljebb több újdonságot tudnak tanítani az egyetemen.

Ha van egy kis informatikai vénád, akkor a programozáson kívül meg lehet csinálni az emelt infót maxosra. Programozáshoz meg keresel valakit, aki megtanít az alapokra.

Egyébként mindnél többet tanulsz és mindnél nyitottabb leszel a világ felé annál értékesebb ember válhat belőled. Annak meg ne dőlj be, hogy egy élet múlik az ilyen döntéseken, és pláne ne stresszelj ezen! Soha nem egy dolgon múlik semmi, mindig lehet kanyarodni!

2014. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért múlhat..

De az internet korában tényleg mindegy, hogy melyikbe mész.

Én gimnáziumból jöttem infó szakra, de ami kellett hozzá, azt nem a suliban tanultam meg. Infó tanárom nem is volt, úgy mentem érettségire, teljesen jól fel lehet készülni rá.


Ami múlhat a dolgon az az, hogy milyen emberekkel találkozol, milyen környezetbe jársz. Ezért ajánlanám inkább a gimit. De akár egy faipari szakközépbe is mehetsz, vagy mit tudom én, az érettségidet nem veszélyezteti semmi.


(Jó pont, hogy korán eldöntötted, bár ez még változhat. Én ismerek olyat, aki vizsgák előtt kevesebb, mint fél évvel határozta el magát, de köszöni szépen, jól van.)

2014. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A matekos gimnázium jó ötlet, emellé akár informatika, akár fizika (mérnökinformatikus szakra nem árt, ha arra is gondoltál) is jó. Ott is lesz informatika órád, de ami fontosabb - szabadidőd amit arra fordítasz amire szeretnél.


Nagyon sokan közép matek, emelt infóval pályáznak, ennél a fordítottja (legalább tudásban) jobb megoldás.

2014. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 iostream ***** válasza:

Én közép matek - közép fizikával mentem, és tök jó volt :)


Ez nem egy nagyon komoly döntés, mert programozni úgyis otthon tanulsz meg, egyetemre meg úgyis felvesznek, nincs elég jelentkező így se.

2014. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akinek van még véleménye azt is szívesen fogadnám
2014. jún. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!