Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás tanulása c++?...

Programozás tanulása c++? Segítség (Kicsit hosszan fogalmaztam bocsi)

Figyelt kérdés
Megszeretnék tanulni ilyen alapszinten programozni . C++ -ról olvastam hogy az "viszonylag egyszerű" mondjuk az egyszerűség lényegtelen szeretem a kihívásokat időt pedig tudok rá szorítani . Szóval youtubeon néztem már tutorialokat meg is csináltam egy 40részes sorozatot .. tudom ettől nem vagyok még kezdő sem . De érdekelne hogy miket tudok ezzel létrehozni mert ilyen alap számoló programokat már sikerült ... és esetleg megtudná valki modnani hogy miket lehet még igy keztdésnek ? esetleg valami amit másoléhatnék csak egyedi ötletekkel ... Sajnos az angol nem az erősségem igy csak magyar tutorialokkal tudtam próbálkozni . Bennem is felmerült a kérdés hogy miért akarok programozni ?! A válasz egyszerű Szeretnék beletanulni a programozásokba igy itthoni célokra csak sajnos nem tudom mit hogyan ezeken az alapokon kívül ?
2014. szept. 20. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy le fognak ezért pontozni, de a netes tutorialok 90%-a semmit nem ér. Attól, hogy látsz pár előre megírt példát, az nagyon kevés. Ez az ilyen tutorialok legnagyobb hátránya: pont a "miért"-ek nincsenek megválaszolva benne. Pont az, ami a tudás lényegét jelentené.
2014. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angol nyelvtudás nélkül baromi nehéz lesz. Én a helyedben a videók helyett fognék egy könyvet és azt követném. Azok általában jól fel vannak építve és a könnyebb feladatoktól halad a nehezebbek felé. Ha befejezted a könyvet, akkor kitalálhatsz magadnak egy feladatot, pl. DVD-katalógus, kölcsönadások naplózásával. A megoldás közben felmerülő problémákra találsz bőven anyagot az interneten. Ha ezzel is megvagy, állj rá a GUI-ra, mondjuk Visual Studio-val (igaz az C#, de olyan sok különbség nincsen), ott is csináld meg ugyanezt a feladatot. Aztán már ki tudsz találni magadnak nehezebbet is, így nem kell senkinek sem a kezed fogni, önállóan tudsz fejlődni.
2014. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapszintű angol tudás szükséges, és az hogy menjen a matek. Mármint, hogy a megoldandó problémát meg tudd fogalmazni egy egyenlet formályában.
2014. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!