Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan indítsak el C-ben írt...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan indítsak el C-ben írt scriptet (Ubuntu)?

Figyelt kérdés

Most kezdtem tanulni ezt a nyelvet, és eléggé le vagyok ragadva a Pythonban megszokott dolgoknál. Most ott tartok, hogy van egy egyszerű, de működőképes scriptem, amit lefordítottam gcc-vel, és a lefordított fájl terminálból futtatható "./ filename" paranccsal.


Viszont nem indul el, ha csak "grafikusan" rákattintok. Van a programban egy scanf() rész, hogy ne fusson le túl gyorsan.


# include <stdio.h>

# include <math.h>


main()

{

_int c;

_printf("Hello, World!\n");

_scanf("%d", &c);

_printf("%d\n", c+10);

_printf("%f\n", pow(10.0,2.0));

}


(_ azért, hogy a gyakorikérdések ne szedje ki a behúzást)


2014. szept. 25. 21:36
 1/6 Tengor ***** válasza:

A ./ után ugye nincs szóköz, hanem egyből a fájlnevet írod?


Csak a rend kedvéért: pythoneban scriptet írsz, C-ben nem. A sciprtet értelmező dolgozza fel és hajtja végre. A C programot a fordító gépi kódra fordítja és önállóan fut.

2014. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs szóköz, de nem is ezzel van a baj, pont innen tudom, hogy a program hibátlan. Így fut megfelelően. Terminálon kívülről nem tudom elindítani.


A fogalmi tisztázást köszönöm.

2014. szept. 25. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
konzolos programot nincs sok értelme így terminál nélkül futtatni
2014. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na jó de, 1. más milyet nem tudok írni, 2. ha más milyen lenne, akkor elindulna?


Egyébként érdekes módon, ha szöveges fájl kiterjesztése van (pl. .c), akkor lehet futtatni Terminálban pont úgy, mint egy python scriptet. Csak az a baj, hogy ez nem egy szöveges fájl.

2014. szept. 25. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A program elindul, csak egy egyszerű C programhoz az ablakkezelő nem tudja, hogy terminál is kellene, ezért nem nyílik meg hozzá. Például .sh scripteknél is van lehetőség simán futtatásra, és futtatásra terminálban.

U.i. ezt ellenőrizheted, indítsh el duplaklikkel a programot, és nézd meg, hogy ott van-e a folyamatok közt.

2014. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem látok erre utaló jelet a folyamatok között.


Viszont arra jöttem rá, hogy ha írok a file nevéhez valamilyen szöveges kiterjesztést, például .txt, akkor el lehet indítani scriptként.

2014. szept. 27. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!