Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy progit nehéz lenne írni...

Egy progit nehéz lenne írni ami egy képből egy ember arcát felismeri?

Figyelt kérdés
szóval nem egy arcot hanem 1 adott ember arcát pl az enyémet és akkor kiírja a nevem. gondolom elég nehéz lehet mivel még nem találkoztam ilyennel de foglalkozik valaki ilyen fejlesztésekkel? valahogy csak meg lehet oldani mert énis felismerem az arcom ugyanazokból a pixelekbõl...
2014. szept. 28. 17:32
1 2 3
 1/24 uno20001 ***** válasza:
Hát ja, nem könnyű.
2014. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
igazából a kérdés úgy lenne korrekt hogy két külömbözõ képen amin látszik az arcom kiírja hogy egyezés vagy %osan
2014. szept. 28. 17:36
 3/24 anonim ***** válasza:
opencv-vel talán el tudsz indulni.
2014. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

OpenCV valóban tud ilyet, de messze nem olyan pontos, mint az ember. Ez egy viszonylag nehéz probléma, mintafelismerésben az agy sokkal hatékonyabb, mint egy számítógép.

Ugyanakkor elvileg a Facebook DeepFace technológiája közel emberi szinten van, bár ezt saját állításuk szerint nem használják a gyakorlatban.

2014. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én minden képemen másképp nézek ki, nehéz dolga lenne egy ilyen programnak :D
2014. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
én egy saját technológiát fogok fejleszteni! ami emberi szinten lessz! már van is pár 5letem
2014. szept. 28. 17:59
 7/24 A kérdező kommentje:
most lehet hogy én vagyok a hülye vagy aki ezzel foglalkozott mind hülye volt de olyan ötletem van...
2014. szept. 28. 18:08
 8/24 anonim ***** válasza:
akkor hajrá :D
2014. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem eszik olyan forrón a kását. Megszámlálhatatlan szakember ölt már a világon a témakörbe megszámlálhatatlan emberórát. Annak a valószínűsége, hogy te most hasraütésből megváltod a világot, még csak nem is ábrázolható.


Nem mellékesen az arcfelismerésnek ez a formája egy borzasztó rossz elgondolás, rosszabb, mint az ujjlenyomatos azonosítás. Igencsak rút világ lenne, ha az kényes dolgainkat olyan azonosító védené, amihez bárki könnyedén hozzáfér, és gyakorlatilag semmi esélyed megváltoztatni.


Nem mellesleg a te agysejtjeid teljesen máshogyan működnek, mint a számítógép. Lehet próbálkozni ANN-nel teszemazt, de ennek a feladatnak a kapacitásigényét kielégíteni nem két fillér.


Keress inkább másik, hasznosabb, megvalósíthatóbb projektet. Ezen már nagyon sok olyan ember dolgozik, akik nagyon sokkal előtted járnak, mégsem mentek érdemben sokra.


Találj ki inkább egy olyan alkalmazást, ami életet ment...

2014. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

nemtudom mi azaz ann de nekem azaz 5letem,hogy képbõl valahogyan csinálna egy 3d-s arc modellt és a képeket a modellhez hasonlítaná megvizsgálná a 2ds képen az arc milyen messze van és milyen oldalról van fotózva(ezt a szem,orr,száj alapján) majd a modellnek ezt az archelyzetét hasonlítaná az archoz és így valahogy..


a másik ötlet meg az hogy mivel az arc a fény visszaverõdése miatt vehetõ ki nem lehetne e sok külömbözö sémát készíteni 0-100%kontraszttal és ilyen alapon?

2014. szept. 28. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!