Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi értelme van a statikus...

Mi értelme van a statikus konstruktornak ha a statikus adattagok inicializálását nem statikus konstruktorban is megtehetem?

Figyelt kérdés

Nyelv:C#

Látod:

using System;


namespace PracticeConsoleApplication1

{

internal class Program

{

private static int x;


static Program() {

x = 8;

Console.WriteLine("sk");

}


private Program(int tx) {

x = tx;

Console.WriteLine("k");

}


private static void Main()

{

Program p = new Program(7);

Console.ReadKey();

}

}

}


2014. okt. 11. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Struktúrában is inicializálhatom a statikus tagokat nem statikus konstruktorban.
2014. okt. 11. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez azért lehetséges mert a nem statikus konstruktorok metódusok hozzáférhetnek statikus adattagokhoz ugye?


static readonly esetében pedig azért nem tudok hozzáférni nem statikus konstruktorral mert ha itt akarok értéket adni neki,akkor ez érték megváltoztatásnak fog minősülni és ezt a readonly nem engedi mert már kapott értéket automatikusan automatikus mezőinicializáláskor vagy pedig a statikus konstruktorban.A statikus konstruktorban pedig azért kaphat értéket mert a readonly típusok értékei a megfelelő konstruktorokban megváltoztathatók.


Jól mondtam mindent?

2014. okt. 11. 23:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Írjatok pls.
2014. okt. 12. 04:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A constructor minden példányosításnál lefut, a static constructor meg az első példányosítás vagy static access előtt.


Ennyi a lényeg és nem több.

2014. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!