Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit ajánlotok? Java vagy C#

Mit ajánlotok? Java vagy C#

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig Python-t tanultam negyed évig meg egy kis C-t és most szeretnék egy új nyelvet elkezdeni.

2 lehetőség van:


- Java

- C#


...


Szóval ti mit ajánlotok? Melyikkel lehet könnyebben fejleszteni? Melyikhez van jobb standard könyvtár? Melyikkel van több lehetőségem?

Úgy általánosságban.

Véleményeket kérek, hogy ki mit szeret valamelyik nyelven! :)


2014. okt. 13. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
java
2014. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Windowsra fejlesztesz, akkor a C#-pal jobban jársz, ha azt szeretnéd, hogy más oprendszeren is menjen a proggid, akkor java.
2014. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Szubjektív véleményem szerint a C# sokkal kulturáltabb és kellemesebb nyelv, a Visual Studio meg egy igen kulturált fejlesztőkörnyezet hozzá.
2014. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #3-mal, számomra is szimpatikusabb a nyelv és a környezet maga. Ugyanakkor érdeklődési területeidtől függően Java-val talán többre mész, például ha a későbbiekben bele akarsz kóstolni az androidos fejlesztésbe.
2014. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az előző kolléga legalább kertelés nélkül megíta, hogy _számára_ szimpatikusabb a C#. Az, hogy "kultúráltabb, kellemesebb" volna, az nettó kerténség, tekintve, hogy közvetlen rokonok és a szintaxis, ugyan nem teljesen egyezik, de nagyjából annyi a különbésg, mint két tojás esetében (a minta).


Mind a kettőt ajánlom, tekintve, hogy a jelen két legfejlettebb nyelvéről beszélünk. A Java előnyére írható, hogy valóban cross-platform, míg a C# csak elméletileg nyújtja ugyanezt.

Ha érdekel a mobil fejlesztés, akkor a következő a helyzet:

- Windows Mobile esetén a C# fog kelleni

- Android esetén a Java


Ha a Java mellett döntesz, több a választásod, ha a C# mellett döntesz, akkor a legtámogatottabb platformhoz kapsz erősen optimalizált megoldásokat.


Az átjárás a kettő közt egyébként gyakorlatilag nüansz.

2014. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az, hogy "kultúráltabb, kellemesebb" volna, az nettó kerténség, tekintve, hogy közvetlen rokonok és a szintaxis, ugyan nem teljesen egyezik, de nagyjából annyi a különbésg, mint két tojás esetében (a minta). "

Ja, hát ilyen alapon a C-re is nagyon hasonlít mindkettő...

De a C# a saját - tényleg szubjektív tapasztalataim szerint - rugalmasabb és kulturáltabb sok területen.

Pl. ma azon röhögtem, hogy javában a switch nem működik sztringekkel...de a C#-ban az is tetszik, ahogy a delegate-ek működnek, illetve az öröklődési rendszere is mintha letisztultabb lenne. de még egyszer mondom, kinek a pop, kinek a popné, nem kell velem egyetérteni, de azért nem is KRETÉNSÉG, hogy nekem van, ami jobban tetszik a C#-ban. :)

2014. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Pl. ma azon röhögtem, hogy javában a switch nem működik sztringekkel."


Pedig működik stringekkel.

(java se7+)


[link]

2014. okt. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

"Pl. ma azon röhögtem, hogy javában a switch nem működik sztringekkel."


Az hagyján, hogy működik, de a switchet hagyjuk már meg az egyetemi gyakorlófeladatokra...

2014. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

> de a switchet hagyjuk már meg az egyetemi gyakorlófeladatokra


Végre egy szakmabeli hozzászóló

2014. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, mindent félretéve, hogy egy programozónak legalább 3 platformra érdemes tudni fejleszteni.


- Ha JAVA isteníti valaki, akkor egy ASP projektben, maximum utána olvas.

- Ha C# fanatikus valaki, és más nyelvre rá se néz, de fejleszteni akar Android-ra vagy iOS-re, meg lesz lőve.

- Ha C++ őrült, akkor egy JavaEE-n fogja húzni a száját.


Szóval, minden nyelvnek meg van az előnye és a hátulütője is. Minden nyelv másra jó. Vannak átfedések, de még is valamire ezt valamire meg amazt célszerű használni.


- C++ban kezed rohad le, ha egy egyszerű webblogot akarsz csinálni.

- JAVA-ban nem nagyon fogsz használni .NET-et.

- Linux meg egyszerűen "feldghatod" a C#-odat. (Tudom, hogy létezik linuxra windows .net kezelő réteg, de azt hagyjuk. Nem az igazi.)

2014. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!