Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban miért "tilos" "kezdőkne...

C#-ban miért "tilos" "kezdőknek" a break és a continue utasítás használata?

Figyelt kérdés
Úgytudom vannak "kellemetlen melllékhatásaik" , de nem tudom mik azok. Mit lehet csinálni eme "kellemetlen melllékhatások" kompenzálására? milyen plusz kódokat kell mg bele írni?
2014. okt. 14. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy megtanulj logikusan felépíteni egy programot, ügyesen megfogalmazni egy ciklusfeltételt.
2014. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert akadályozzák a tiszta gondolkodást, és olyan szokások kialakulásához vezethetnek, amelyek egy hibás programot nehezen debuggolhatóvá tesznek. Az autóvezetésben is azt tanulod meg először, hogyan kell tökéletesen szabályosan vezetni, és amikor az már megy, akkor jöhet, hogy mikor lehet vagy érdemes figyelmen kívül hagyni egy szabályt...
2014. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy switch-ben nyugodtan használhatják a kezdők is a break utasítást.


De egyébként szerintem is azért tilos/nem ajánlott ciklusokban pl., hogy átláthatóbb legyen a kód. Tehát jobban követhető legyen, mit mikor csinál. A goto-t is tiltani szokták egyetemeken pl. ugyanezért: egy idő után már nehezen követhető a sok ugrabugrálás...

2014. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem egy switch-ben nyugodtan használhatják a kezdők is a break utasítást."

Switchben nem használhatják, hanem kell, hogy használják.

Ciklusokban pedig valóban azért nem, mert átláthatatlan lesz tőle a kód és valószínűleg csak rosszul van megfogalmazva a ciklusfeltétel.


És azért van kiemelve a kezdőknek szó, mert optimalizációra valóban használható, de ez a kezdőket általában nem nagyon érinti.

2014. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem lehet írni olyan switch-et, amiben nincs break. (De azt aláírom, hogy ez a ritkább eset, viszont a "kell"-t elég erősen megcáfolja szerintem.)

Szóval nem értem, miért kellett belekötni a "használhatják" szóba...

2014. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs benne break, akkor return, vagy felesleges a switch kb :)


Egyébként a continue-t egész értelmesen lehet használni, sokszor logikusabb, mint valami trükkös megoldás, de mindegy.

2014. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átláthatóbb tud lenni 1-2 break/continue, mint egy kétsoros ciklusfeltétel, de hát én nem vagyok programozó.
2014. okt. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!