Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Írtam C++ ba egy aknakeresőt...

Írtam C++ ba egy aknakeresőt de nem tudom elmenteni abba a fájlrendszerbe, hogy alkalmazásként tudjam futtatni!?

Figyelt kérdés
Milyen fájlrendszerbe kéne elmentem? Egyszerűen nem találom!

2014. okt. 19. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te miről beszélsz?
2014. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
C++ ba lett írva egy aknakereső de hogy kéne futtanom, hogy tudjak rajta játszani akarom mondani, hogy eltudjam küldeni az egyik haveromnak vagy pl. mediafire-ra feltölteni
2014. okt. 19. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Le kellene fordítani a cpp fájlt, mondjuk így:

g++ aknakereso.cpp

2014. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megcsináltam de az eredmény: Error
2014. okt. 19. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudunk segíteni, ha mellékeled a forráskódod és a teljes hibaüzenetet.
2014. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
Fordítottál már valamit, valaha? Van c++ fordítód? Sejted egyáltalán, miről van szó?
2014. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
akarod mondani letöltöttél egy forráskódot..
2014. okt. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
legyen mondjuk ntfs :p
2014. okt. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

> Írtam C++ ba egy aknakeresőt de nem tudom elmenteni abba a fájlrendszerbe, hogy alkalmazásként tudjam futtatni!?


Ha jól látom itt valami fogalomzavar lehet. A forrásfájlokat .cpp kiterjesztésbe mented le a fájlrendszerre (fájlrendszer például a ext3, nfts, fat32), a fájlrendszert az OS kezeli, neked ezzel különösebb dolgod nincs. Amit te akarsz az a fordítás, magyarul compile. Ilyenkor a programod az adott platform-ra és runtime-jára fordul. MS DOS és MS Windows rendszeren például .exe kiterjesztést kap majd. Itt igazából a tartalma a lényeg, egy lefordított kódból úgynevezett bináris fájl lesz. Ezt tudod futtatni.


Amúgy, nem kötekedés képen de, hogyan sikerült eddig mindenféle debug vagy tesztelés nélkül írnod egy aknakeresőt?

2014. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból mondom, de előbb az alapvető fogalmakkal és ismeretekkel legyél tisztában, és utána próbálj programozni. Oké, jóindulatúan feltételezem, hogy a "fájlrendszer" említése itt egyszerű nyelvbotlás volt, inkább fájltípust szerettél volna mondani.

Aztán tisztában kéne lenni a fordítók lényegével: írsz egy programot egy adott ptogramozási nyelven (ami a gép számára nem értelmezhető), és a fordító ebből készít egy futtatható fájlt (.exe Windows alatt), amit már el tudsz indítani.

A pontos válaszhoz persze tudni kéne még pár dolgot:

- Milyen oprendszert használsz?

- Milyen fordítót?

- Mi a hibaüzenet?


Bár szerintem ha ennyire az elején jársz, első nekifutásra nem biztos, hogy célszerű egy aknakeresővel kezdeni.

2014. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!