Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual c#-ban hogyan kell...

Visual c#-ban hogyan kell olyan programot csinálni?

Figyelt kérdés

Olyn programot, megkérdezi, hogy hogyan kívnak, te bírsz valamit, ő pedig kiírja, hogy üdvözöllek és azt írja ki amit megadtál a kérdésnél nevet?!

Nekem valami rossz, és már nagyon f**ta az agyam, szóval légyszíves leírja valaki, hogy mi a hiba, és hogy lenne helyes?! Én ezt írtam:


string a;

Console.WriteLine("add meg a neved...");

a = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Kedves"{a});

Console.ReadLine();


ennyi, de az a betűnél valami gond van, bármit is csinálok... tök logikus, az a helyére be kéne tennie a megadott nevet, amit válaszol az ember, a kedves után pedig kiírni a nevet, itt mi a rossz?!



2014. okt. 23. 20:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom milyen szinten állsz, de nézd át a string műveleteket, ott minden ilyenre választ fogsz kapni :)


C#-ban (és amennyire tudom, a legtöbb másik nyelvben is) stringeket összefűzni a + operátorral lehet.


Tehát,ha a következő karakterláncot akarok előállítani: "Tóth János", akkor ezt így tudod megtenni: "Tóth" + " " + "János"


MINDEN ESETBEN! Tehát ha nem "manuálisan" írod be az értéket, hanem változót használsz, akkor is minden összefűzendő stringet a + operátorral tudod összeállítani egy új stringgé.


Tehát te nem ugyanígy írtad, ugyanis kihagytad a + jeleket :)


A szóköz ugyanúgy egy string, mint bármilyen egyéb karakter.


Tehát ahová szóközt akarsz rakni, ott egyszerűen használod a " " értéket.


Az említett példád pedig így fog működni:


Console.Writeline("kedves" + a + "dfdfdfdfd" + b);


Illetve: a fordító elmondja neked, hogy mi a probléma, sőt, a visual studio alá is húzza a problémás helyet.

2014. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"ugyan így írtam, és hibát ír."

Legalább ne hazudj...

2014. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!