Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a Visual Studio futtatom a programom akkor jó, viszont, ha a kész exe-t futtatom nem teljesen jó?

Figyelt kérdés
Visual Studioba, ha "Debug" fülre rámegyek és ott a "Start Debugging" azaz itt indítom el, úgy működik a program ahogy az szeretném. Viszont ha a "Build" re megyek és készít egy exe fájlt és onnan indítom már nem megfelelően működik.

2014. okt. 30. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétabban?
2014. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy mit akarok meg mit csináltam, mert nem nagyon vagyok még jártas.

Egy olyan alkalmazást szeretnék, ami egy adott memóriacím értékét írja át. CODE::BLOCKS-ba konzol aplikációba próbáltam ki először, működik is ott. Most áttértem Visual Studioba, hogy win32 alkalmazásként megcsináljam. Létrehoztam egy új projectet, létrehoztam két gombot (egyikkel bekapcsol másikkal ki) és bemásoltam azt a bekapcs gomb funkciójához amit már CODE::BLOCK ban használtam.


Kód: pastebin(pont)com/5j5AYsq1

(linkrövidítésnek vette, pedig ez az eredeti lint )


Ahogy mondtam, ha futtatom VS-ba Started Debugging al működik rendesen, viszont ha a kész exe-t használom a "Nem sikerült megnyitni a folyamatot" résznél, azaz ezzel az üzenettel véget is ér.

2014. okt. 30. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami jogosultság probléma.

Próbáld meg rendszergazdaként futtatni és/vagy tegyél bele logolást minden lépés után.

2014. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A "Nem sikerült megnyitni a folyamatot" azt én írtam be, szóval tudom, hogy innen nem megy tovább.


Ennél:

DWORD proccess_ID;

GetWindowThreadProcessId(hWnd, &proccess_ID);

HANDLE hProcess = OpenProcess(PROCESS_ALL_ACCESS, FALSE, proccess_ID);

if(!hProcess)

{

MessageBox(0, _T("Nem sikerült megnyitni a folyamatot!"), _T("Map Hack"), MB_OK|MB_ICONERROR);

}

2014. okt. 31. 00:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt én értem, de ez ettől még két helyen szállhat el:

Itt: GetWindowThreadProcessId(hWnd, &proccess_ID);

Vagy itt: OpenProcess(PROCESS_ALL_ACCESS, FALSE, proccess_ID);

Ha már ezt megfejted előrébb vagy egy kicsivel.

2014. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!