Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan programot szeretnék...

Olyan programot szeretnék írni ami figyeli a képernyőt és ha változást észlel rögtön oda kattint (arra a részre ahol a változás történt). Miben lehetne megoldani és milyen technikákkal? Delphiben és c ben tudok programozni de semmi ötletem.

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 18:21
 1/5 Reiber Péter ***** válasza:

Egy időzítővel időről időre mondjuk másodpercenként négyszer lelopod a képernyőtartalmat és eltárolod, illetve összehasonlítod avval, amit előzőleg levettél.


Ha valahol különbség van, oda kell kattintani.


Ezt már gyerekjáték megoldani egéresemény szimulálással pl.



Kiinduló példák:


[link]


[link]

2014. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SimkoL ***** válasza:
Nemrég írtam egy képernyő változás figyelő programot Delphi-ben: [link] Nem nagy ügy tovább fejleszteni, ha kéred elküldöm a forráskódot.
2014. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Reiber Péter ***** válasza:

Nem tisztem minősíteni a kérdésedet, de van egy olyan érzésem, valaminek rosszul fogsz neki.


Egy idegen alkalmazást a hatalmunkba vonni néha sokkal egyszerűbb ilyen "humán logika" szerinti, mi változott az egész képen megoldásnál..


Pl böngészőben futó cuccok a futtató környezetükre, a browserre, a webre vanank utalva, nem léteznek és élnek önállóan, ezer módon robotizálhatóak.


De még egy önálló exe, is sokszor belső célokra eseményeket használ, amik elkaphatóak, ha tudom hol lesz a változás, melyik ablakban, a kód is sokkal egyszerűbb ami csak a változás tényét figyeli, nem kell képernyőkoordinátákkal szívni, küldhetem az illető önálló ablaknak közvetlenül a kattintást, stb.

2014. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Péter, nem kell túlbonyolítani, a kérdező az nCore-os Spooky Dayz-ben akar csalni.

G.

2014. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem jött össze mert házidolgozathoz kell egy sémának :D
2014. nov. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!