Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora változás egy gyerek...

Mekkora változás egy gyerek után rögtön három? Milyen az élet velük?

Figyelt kérdés

A lányunk most 2 és fél éves és megtudtunk,hogy a párommal ikreink lesznek.


Egész nap a kislányunkkal vagyok,igényli a társaságot,minden nap megyünk valahová(különböző foglalkozások,vásárlások,séták a barátnőimmel és a gyerekeikkel),nem tudom,hogy mennyire fognak változni ezek a dolgok.


Segítségem annyi van,hogy hetente pár alkalommal jár a takarítónő,nem kell főznöm és délután 4- fél 7-ig bébiszitter van a lányunkkal.



Nektek mennyire változott az életetek három gyerekkel?



Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2012. jan. 16. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ilyen sok segítséggel nem lesz probléma a hárommal sem:-) Miért van délután bébiszitterrel a lányod? Akkor mind a 3-ra Ő fog vigyázni délutánonként?? Nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel...

Amúgy eleinte míg csak szopizni fognak és nem járnak önállóan biztos nehéz lesz. El fog kélni a bébiszitter segítsége...

2012. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ezek szerint semmi házimunkát nem kell csinálnod,és minden nap van magadra 2,5 órád.ha ezután is ilyen sok segítséged lesz,akkor sok minden nem fog változni.persze eleinte nem tudod majd vinni a lányod mindenfele,meg nehezebb lesz kimozdulni,de gondolom majd megy oviba a lányod.az ikrekkel eleinte nem lesz egyszerű,de ha ki tudsz alakítani egy jó napirendet,könnyebb lesz.össze kell hangolni az evést -alvást,hogy egyszerre egyenek ha tápszeresek,ha meg anyatejesek és nem tudsz egyszerre szoptatni,akkor fél óra eltéréssel,mert különben az egész napod etetésből fog kiállni,és még ott van a nagylány is.szóval az elmászkálós programok szerintem ritkulni fognak,bár nem tudom mikor születnek,melyik évszakban,mert ha majd nyáron vagy késő tavasszal,akkor sétálni,játszóterezni simán lehet menni.a kicsit alszanak a kocsiban,te meg tudsz a nagyra figyelni
2012. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

UUhh ne haragudj ennyi segítséggel ami neked van, nem aggódnék egy cseppet se:) Nekem 3 db 5 év alattim van (nem így terveztük) és segítségem semmi:) se bébiszitter, se nagyszülők, se takarítónő. Sokszor állok a megőrülés határán (ez nem feltétlen jó) de sok sok anyuka van így rajtam kívül és szépen normálisan nevelik a gyerekeket.

Hogy mennyire változott 3 gyerekkel? Elég sokban, jóval kevesebb időm jut magamra, 3 gyerekkel elmenni valahova úgy hogy mindhárom kicsi és csak ketten vagytok rá a férjeddel ne adj isten egyedül az felér egy kalandtúrával szerintem.

Bár nekem a legnagyobbam fiú és elég eleven típus, de mikor 3mat viszünk egyszerre valahova, minden idegszálam cafatokban lóg a "buli" végére (lehet ez egy egyszerű bevásárlás is) mert azért nagyon kell rájuk figyelni, egy perc alatt megpróbálnak eltűnni, bújócskázni a polcok között, alárohanni az autónak stb. És akkor a legkisebbem még szerencsére egy helyben van mivel pár hónapos.

Nem tudom mi lesz ha ő is nekiindul.

Na de a lényeg.Ennyi segítséggel szerintem meg fogod oldani :)

2012. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a 3 as vagyok, igen azt nem is írtam hogy valószínű a nagyobbad oviba kerül 3 éves korától ha minden igaz szóval napközben meg 2 gyerekkel annyira nem nehéz szerintem.
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok segítség!

Én egymagam vagyok a 2 gyerekemre, takarítani, főzni, stb, és tervezünk 3. babát.

Ha ennyi segítségem lenne mint neked, akkor szülnék még vagy hatot.

Nem lesz gondod, ne izgulj, nehéz lesz, de majd belejössz!

Gratula!!!!!!!!

2012. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak,első babák. Az első 3 hónap borzasztó volt,bár volt valamennyi segítségem.Igaz,csak este,mert 2hetes koruk óta egyedül vagyok velük napközben. És bár Neked ott van a nagyobbik lány,ennyi segítséggel igazából csak a babáidra és magadra kell figyelned! Én nem aggódnék, bár arra készülj fel,hogy a minden nap megyünk vhová idő elmúlik. Ikrekkel nem egyszerű közlekedni,össze készülni,,elindulni...Hát,én rég lemondtam arról,hogy minden nap kimenjünk. De ez függ attól is,hogy milyen helyen laktok. Bár összekészülni akkor is nehéz:)

Amúgy gratula,hány hetes vagy?

Na meg persze az ikerterhesség végefelé sem olyan könnyű már minden,leginklább mozogni sem:)

2012. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sem aggódnék a helyedben, hisz sok segítséged van, ha takarítónőre és bébiszitterre is számíthatsz. Tulajdonképpen takarítani, lakást rendbe tenni, főzni nem kell és a késődélutáni órák is szabadok. Akkor nagyon sok időd marad a többi gyerekre, szóval csak a létszám nő és gyerekekkel való tennivalók.

Nálunk még csak a második van útban, de anyósom nyugdíjas, anyukám még dolgozik, de jövőre lesz ő is nyugdíjas, szóval van/lesz segítségem. Ha ők néha vállalnak gyerekfelügyeletet, akkor a háztartást, főzést könnyebben végzem majd. Így én sem aggódok.

2012. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Segítségem annyi van,hogy hetente pár alkalommal jár a takarítónő,nem kell főznöm és délután 4- fél 7-ig bébiszitter van a lányunkkal."


ez rengeteg segítség, sokunknak a 10.-e nem jut ebből :) szerintem ne aggódj, tulajdonképpen ha jól értem csak a gyerekeket kell ellátnod, semmi más dolgod nincs és még napi szabad órákat is kapsz :)

2012. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

12:44

A lányomra a bébiszitter már 2 hónapos kora óta vigyáz,nagyon szereti és nekem is jól jön délutánonként az a kis szabadidő,ilyenkor tudok elmenni fodrászhoz,műkörmöshöz,tornázni,masszíroztatni vagy csak beszélgetni a barátnőimmel,mert az én kis drágám az ilyen helyeken nagyon unatkozik,bár eddig csak egyszer vittem magammal műkörmöshöz,de megfogadtam,hogy soha többet.


Nem tudom,hogy az ikrekkel hogy lesz,mert szerintem így a bébiszitterünknek kell elvinni a lányomat a foglalkozásokra napközben,délután meg lehetne az ikrekkel egy picit,hogy csak a lányommal tudjak foglalkozni,de még ezt vele is meg fogom beszélni,de nem hiszem,hogy gond lenne számára,ha napközben is be kéne segítenie.



12:47

A lányom csak jövő szeptemberben megy oviba(2013-ban),addig itthon lesz Ő is.



13:37

13 hetes vagyok.

2012. jan. 16. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért aggódsz igazán. Voltaképpen semmit nem csinálsz otthon a gyerekkel való foglalkozáson kívül. Tudod sokaknak 10-ed ennyi segítsége sincs, mint neked. Neked minden nap van 2,5 órád magadra. Nekem pl. 3 hónapja nem volt ennyi. Mondjuk ebből kifolyólag valószínű hogy meg fog viselni a dolog, mert azért a két pici mellett biztos nem lesz ennyi szabadidőd. Nekem ezt volt legnehezebb elfogadni annakidején. És valóban, kimozdulni sem lesz egyszerű. A bezártság sem igazán jó, dolog, a három gyerekkel.
2012. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!