Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora esélyeim vannak?

Mekkora esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy elkerültem egyetemre, fizikus szerettem volna lenni. Különféle okok miatt, melyeket nem részleteznék 2 év után otthagytam, amelyből volt 3 passzív és 1 aktív mely sikertelen lett.

Most elindultam egy OKJ- tanfolyamon: Informatikai rendszergazda.

Terveim a jövőre nézve:

-Oracle DBA szeretnék lenni, nemtudom, hogy megy ez valami irdatlan drágák a képzéseik.

-C++ programozó szeretnék lenni. A probléma ezzel kapcsolatban. Szükséges e ehhez egyetemre menjek? Elég-e levelezőn, vagy OKJ c++ képzés, ahhoz, hogy a piacon komolyan vegyenek. Mennyi esélyem van, programozóként, diploma/papír nélkül elhelyezkedni? Mennyire veszik komolyan a referenciamunkákat?

Matematikai ismereteim versenyképesek, a volt évfolyamtársaiméval. Szóval ezzel, nem lesz gond, hogy azért legyek rossz programozó, mert matekom==0.

Másik, igazából nem tudom, milyen feladatkört spécizzek ki programozóként, melyiket fizetik meg jól és melyeik keresett. Nem csak úgy programozni akarok a vakvilágba, viszont egyenlőre jó, hansúlyozom: JÓ ötletem nincs.


Ha a két kis célom elérem a DBA és C++ programozóságot, amivel pénzt tudnék keresni, ismét nekimennék annak a fizika szaknak, mert az érdekel nem más.


Köszönöm a válaszokat.

Korom: 20.



2014. nov. 4. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha a két kis célom elérem a DBA és C++ programozóságot, amivel pénzt tudnék keresni"


Ezek oriasi celok mar onmagukban is es a ketto elegge elhatarolt terulet, ha barmelyikkel is foglalkozol, nem lesz idod gyakorolni a masikat, igy elfelejted a korabban megszerzett tudast.


"ismét nekimennék annak a fizika szaknak, mert az érdekel nem más"


Igy nehez lesz a fenntebb emlitett teruleteken felhasznalhato tudast szerezni...

2014. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem érdekel a téma, akkor kb. annyi, mint Quasimodonak a szépségversenyen.
2014. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem érdekel. A világ akkor szép, ha ismerjük. És az informatikát, mint olyat el tudnám képzelni pénzkereseti lehetőségként, de tudod én még nem láttam gazdag fizikust. Fizikát szeretem legjobban, de a tudomány művelése akkor szép, ha csak a képzelet szab határt, és nem érdekel a Nobel- díj, és a hírnév és a szakma nagyjainak elismerése sem, de hogy fizikus legyek és ne csak annak képzeljem magam, vagy okosabbnak tőlük mint pl.: Egely akkor ahhoz egyetem kell.

Pénzt viszont nem fizikuskodással akarok keresni. Azt az informatikával.

Szóval élesítem a kérdést. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a DBA az nem programozó, és azzal is hogy a programozó nem DBA.

Itt a kérdések a következők immár összeszedve: csak a gazdag ifjak képesek Oracle DBA-k lenni ilyen orbitális összegek mellett mint pl.: 5 nap = 400 ezer forint. Természetesen azt is sejtem, hogy egy 5 napos tanfolyamon nem DBA-t oktatnak, hanem Oracle DBA-t oktatnak. Magyarul előképesítés szükséges, nem azzal kezdik, hogy van olyan hogy rekord, meg mező.

Programozásra vonatkozóan a kérdéseim: mely területeken lehet jól fizető munkát kapni, (persze a terület terület legyen ne csak egy talpalatnyi hely)?

Reális elképzelés-e az részemről, hogy papír nélkül, -amiben leirják, hogy márpedig én programozó vagyok- kelendő leszek-e azáltal, hogy felmutatok referenciát. Gondolom, ha elmegyek ide-oda és azt mondom: Hé bizonyám én tudok ám programozni c++ba, nem elég releváns. Szóval egy komolyabb cég, ha papírt nem is referencia munkát csak kér.

2014. nov. 4. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:

"Programozásra vonatkozóan a kérdéseim: mely területeken lehet jól fizető munkát kapni, (persze a terület terület legyen ne csak egy talpalatnyi hely)?"


Hehe, nem fogom tizmilliomodszorra is kifejteni a velemenyem*, csak arra szeretnelek kerni, hogy ha eljutsz oda, hogy elkezdj jelentkezni fejlesztoi allasokra, majd irj nekem privit, szamolj be a kudarcaidrol, hogy jokat szorakozhassak! :)


*jopar eve dolgozom programozokent es elotte 10 even at uztem hobbikent, szerintem van ralatasom a temara

2014. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!