Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol lehet programozást tanulni?

Hol lehet programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Fősulikon, egyetemeken nem találtam programozó képzést, csak programtervező és mérnökinfót... Szeretem a programozást, egyenlőre még csak kezdegetem(java, python, C++), szeretnék később ilyennel foglalkozni, de sehol nem találtam képzést... Köszönöm a válaszokat előre is! :)

2014. nov. 4. 20:19
 1/6 Tengor ***** válasza:
60%
A programtervező, amit te keresel. Még sem hívhatják "programozó képzésnek"...
2014. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták, a programtervező és a programozó teljesen más, ezért is furcsáltam hogy külön programozó nincs sehol o.O
2014. nov. 4. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Hááát... a programtervezőn csak mellékesen fogtok programozni, de az a legjobb irány.
2014. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Reiber Péter ***** válasza:
6%

Programozó matematikus, pl ELTE.


A programtervező csak egy új szó, nem tudom miért kell ezt..., a programozó az ilyen "favágó" bitagyú izének gondolt valaki lett újabban, valaha ő volt az ISTEN


Ha progmatot elvégzed, az leszel, -én és kollegáim szemében mindenképp- de ehhez kb legyél matekból színcsillagos ötös, és minumum járj középsulis matekversenyekre.


Nem kell országos versenyt nyerni, vagy kimondott zseninek lenni, bejutni anélkül is be lehet...

...de ahogy modnani szokás...nem árt...:)


tessék, ugyanerről: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2014. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoftverfejlesztő OKJ létezik még, de azt inkább ne...


A két említett programozó szak közül bármelyiket választod, jó esélyed van az elhelyezkedésre - programozóként, vagy magasabb szinten hasonló területeken.

2014. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4/5 Időpont tegnap 20:51


Már 1975-ben is volt Programtervező matematikus, nem olyan új szó az.


A régi programozó matematikus a mostani BSc, a programtervező matematikus meg a mostani MSc képzésnek "felel meg" (kis csúsztatással).


Mivel a bolognai rendszer összemosta a főiskolai és egyetemi képzéseket, ezért lett ez.


A programtervező és a programozó valóban két külön dolog, de csak munkakörében...


Rövidebben: Neked jó a programtervező vagy a mérnökinfó.

Előbbi (erős csúsztatással) szoftverközeli, elméletibb képzés, utóbbi hardverközelibb, némileg gyakorlatiasabb.


Programtervezőnél pedig vagy ELTE, vagy SZTE, nagyon talán a pécsi, de a többiről pláne ne beszéljünk... :-)

2014. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!