Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom meghuzni a...

Hogyan tudom meghuzni a processzort?

Figyelt kérdés

Hogyan kell meghuzni a BIOS-ban egy AMD Phenom II X4 945 3.00Ghz processzort?

Asus M4A77TD PRO alaplapon


Nagyon jo lenne ha valaki eltudná mondani


2010. jan. 27. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Hátulról. :D
2010. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szétszeded a gépet, leveszed a proci hűtőt, kiveszed az alaplapi foglalatból a processzort, és jól meghágod. :D


Najó, viccet félretéve. Nem meghúzni szokták a processzort, max ha már szlengekben beszélünk, felhúzni/túlhúzni az órajelét a processzornak. :P


Léteznek windows alá is tuning progik, de én ezt nem javasolnám. Tapasztalatam szerint sokkal instabilabb, nehezebb úgy tuningolni jól. Ill. BIOS-ból nekem mindig többet sikerült kihoznom bármilyen prociból eddig. Mindenesetre ha a windows-os módszer érdekel: [link]


BIOS esetén viszont meg kell találnod, hogy hol állítható az FSB órajele, majd ezt szép lassan 10-20 mhz-el emelgetni, majd minden emelés után ellenőrízni a ram sebességét, és kompenzálni ha esetleg túl sok lenne, majd bebootolni windowsba, és futtatni egy pár percig occt-t pl. Vagy egyéb stabilitást mérő progit, közben meg mérni a sebességet. Lehet akár superpi is. Ha stabil, újra vissza biosba, és újból emelni kicsit az FSB-n. Ismét ügyelni a RAM sebességére, és kompenzálni azt, ha szükséges. Nagyjából ennyi.


De keress rá gugliban, rengeteg leírás található.

2010. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben ha lekicsinyíted a péniszed, tedd be, és próbálkozz. A legjobbak az AMD procik:)
2010. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lapítsd ki a péniszed egy satuval, tésztanyújtóval és ütemesen dugd be-húzd ki a flopymeghajtóba. Ha japán méretekkel rendelkezel akkor alternatíva lehet a laptopok pcmcia kártya bemeneti nyílása is
2010. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a biosban a legcélszerűbb, állíthatod a proci FSB Memóriáját, a szorzót, vagy egyes procikon (általában vmi Black Edition vagy a gyári tuningos változatok) a feszültséget, de az FSB-vel mész a legtöbbre, mert a szorzó legtöbbször csak lefele tudod állítani, a feszültség meg veszélyes lehet a proci egészségére (persze pár millivolt emelés nem árt). Viszont én nem ajánlanám a gyári hűtővel való tuningolást sem, vagy ha igen, akkor egy processzorhőmérséklet-figyelő progit mindenképp szerezz be. az oprendszerből való tuningolás nálam teljesen csődöt mondott (kétmagos AMD Athlon 64 6000+), mert vagy túltuningolta és 10 perc után túlmelegedett, vagy valamit annyira elállított, hogy be sem töltötte a windowst, bár biztos vannak működő megoldások. Amúgy a legcélszerűbb az fsb-t 5%-onként növelgetni, addig amíg nem fog túl gyorsan melegedni, vagy egyáltalán betölti a windows. a fent említett processzort én gyári hűtővel 200-ről 220-ra, de fórumon olvastam, hogy komoly hűtővel 250-re növelték, tehát viszonlyag nagy %-okat lehet nyerni a tuninggal, de tényleg nem nagyon ajánlom gyári hűtövel, a magasabb fokú tuningot
2010. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!