Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az elektromos programozas...

Az elektromos programozas hogy mukodik?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy pl egy liftet beprogramoznak, hogy ha mar meg van nyomva a gomb, akkor a kovetkezo megnyomast mar ne vegye figyelembe, vagy pl a szalagon ha a gep eszleli hogy a termek nem megfelelo, akkor kiloki.


Ezek milyen nyelven vannak megirva? Hogy van a mechanikus gep es a programkod osszekotve? stb...

Ez tokre erdekel. Vagy pl lattam egy videot, ahol a csavo a taviranyitos kocsira tett egy kamerat, azt a monitorra kototte, es kormannyal meg pedallal vezette wifin keresztul. Elkepeszto



2014. nov. 12. 17:18
1 2
 1/18 uno20001 ***** válasza:

Ezek is tejesen úgy vannak megírva mint bármely más program. Lehet C, Assembly vagy bármilyen más nyelv. Ezek a programok nagyrészt szenzorok bementére reagálnak, bizonyos kimeneteiken elektromos "impulzust" adnak le. Például motorokat hajtanak meg, kivillantanak egy ledet, stb...


"Vagy pl lattam egy videot, ahol a csavo a taviranyitos kocsira tett egy kamerat, azt a monitorra kototte, es kormannyal meg pedallal vezette wifin keresztul. Elkepeszto"

Nem olyan bonyolult. Egy Arduinoval nem nehéz, főleg, hogy ahhoz van wifis kiegészítő.

2014. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 uno20001 ***** válasza:
*teljesen
2014. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészíteném. A lifteket, és gyártósorokat manapság, egy célhardware a PLC vezérli. Ezek a PLC-k kifejezetten úgy vannak tervezve, hogy ilyen feladatot el tudjonak látni, a nyelv is általában teljesen speciális, pl.: létradiagram, AWL/LI stb.
2014. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szirty ***** válasza:

Nos igen, az ipari vezérléseket rendszerint PLC intézi.

A nyelv célorientált és legtöbbször teljesen más mint az általános célú programozási nyelvek (pl. C).


Itt találsz pár screenshotot, hogy lásd milyen.:


[link]

2014. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Szirty ***** válasza:

Jah! A lifttel kapcsolatban: Ugyanitt van egy példa ami épp ilyesmivel foglalkozik:


[link]


Persze különböző gyakorlati okokból liftet nem szoktak ipari PLC-vel vezérelni, ahogy közlekedési lámpát sem, ez csak példa feladat.

2014. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
es ilyen plc-t suliban erdemes tanulni, vagy neten lehet? Tudom, hogy az a gep tobb szazezer vagy millio, de tuti van valami szimulacios kornyezet.
2014. nov. 12. 20:27
 7/18 Szirty ***** válasza:

Suliban nagyon keveset tanítanak erről. Az alapismereteket max.

Szimuláció van. Több fejlesztői környezet is tartalmaz szimulátort. Ám ez alatt a program futtatását kell érteni és nem a környezet szimulációját (a végrehajtó egységet szimulálja és nem magát a berendezést amit a végrehajtó egység vezérel).


Kezdetleges környezet szimulációk a fentebb hivatkozott oldalon is vannak.

2014. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

koszi a segitseget!


Arrol az Arduniorol vagy mirol mar hallottam, de igazabol sose ertettem a lenyeget. Ennek kulon utasitaskeszlete van? Es a szamitogepes kormannyal megis hogy lehetne osszekotni? Ezek nekem kicsit tul bonyolult dolgok igy elsore, de nagyon erdekelnek :D

2014. nov. 12. 20:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Az arduinonak nincs úgy külön "nyelve", C-ben lehet vele dolgozni, amihez adnak egy halom könyvtárat, ami megkönnyíti vele a munkát.


Kisebb dolgokat pillanatok alatt meg lehet vele csinálni.

2014. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
tudnal mondani kerlek egy egyszeru peldat, hogy egy kezdo pl miket tudna vele csinalni? Ledek programozasa pl?
2014. nov. 12. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!