Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet számígép által...

Hogyan lehet számígép által vezérelt zárat készíteni?

Figyelt kérdés

14. Éves vagyok, és érdekelne hogyan lehetne készíteni egy olyan zárat amelyet a számítógépemről mondjuk usbn keresztül tudnék vezérelni programozni. És a programozást honnan tudnám megtanulni( szívesen megtanulnék azon a nyelven programokat írni ha valaki tudná melyikben érdemes ezt csinálni és tudna linket hozzá ahonnan akezdők is elsajátíthatják) később ha megtanultam komolyabban azt a nyelvet fejleszteném odőzítés stb.

Tudna ebben nekem segíteni valaki?

Előre is köszi!!



2013. febr. 21. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyen interfészek amik ezt lehetővé teszik, de elég bonyulult összehozni ami kell hozzá:


- Egy kártya/ujjlenyomat olvasó vagy valami szám panel vagy esetleg egy sima vonalkód olvasó (conrad.hu-n szokott lenni általában mindegyik)


-Egy összerakott zár ami akár USB-n akár valami egyéb porton át kapja a jelet. (Na igen, ha ilyet látsz valahol szólj nekem mert ez ritka mint a fehér holló) De házilag is tudsz csinálni am, csak bonyulult. (Anno megoldottam valahogy ha kell leírom ezt is)


-egy iFIX (gyárakba ilyet használok legjobb az egészre)


-és sok-sok évnyi C# vagy C++ vagy Basic nyelv tudás.


Megírsz először is egy interfész kezelő programot iFixben... (egybe teheted a kettőt de írhatod külön külön is a ki és a bemeneti portokat) na ezt nem írom le de nagyon-nagyon hosszú :)


Aztán jöhet a lényeg megírsz egy másik programot ami az elötte megírt és útközbe futattott programokat kezeli.

BASICben valahogy így nézne ki


If port_be.acces_granted then


port_ki.jel = True

LED_zold.value = 1

LED_piros.value = 0

'Wait x sec then close


WAIT_MS(1000)

LED_zold.value = 0

port_ki.jel = False


Else


LED_zold.value = 0

LED_piros.value = 1


End If


Na itt ugye mindent deklarálsz és mükdöni is fog :DD remélem segített

2013. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Házilag hogy lehet elkészíteni van valamilyen leírás hogy 14 éesen is el tudjam készíteni a zárat magát?
2013. febr. 21. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2013. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy h**e vagyok csak hogy van hozzá olyan leírás ami alapján utána tudok nézni megtanulni a működését!
2013. febr. 21. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:

A programozás szerintem elég kicsi része a dolognak. Lényeg hogy a gép USB-n adjon ki általad szabályzott jelet, ez utánaolvasással (angol) legfeljebb egy hetet vehet igénybe.


Ezután jön a mechanikai része a dolognak. Legegyszerűbben talán egy reteszt lehetne alkotni elektromágneses kapcsolással. Ha fontos a zár, így első nekifutásra ékszíjas/fogaskerekes + motoros megoldásnak állnék neki.

2013. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez főként elektronika azért.


Olvasgass, hátha találsz hasonló projektet ötletnek: [link]


Én személy szerint úgy állnék neki, hogy vennék egy elektromos zárat (lehet kapni), hogy ezzel már ne keljen szórakozni, rákötnék egy arduinot, majd írnék az arduinora és a gépre egy vezérlő szoftvert és kész. (Ez maga lenne kb összesen 10 sor.)

2013. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Neked egy Arduino UNO kell. Az arduino valósítja meg a hardware vezérlését közveltenül, USB keresztül programozható és felügyelhető.
2013. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána ennek: PIC
2013. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek, akkor keresgélek még és majd elkezdem. Majd szólok ha elakadnék!
2013. febr. 23. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!