Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet C programnyelvet...

Hogyan lehet C programnyelvet használni macintosh számítógépen?

Figyelt kérdés
Igazából villamosmérnökire szeretnék menni jövőre ahol lesz programozás C-ben és gondolom lesz sok otthoni feladat, amiket nem tudom hogy mac os x en is meg tudok majd csinálni.

2014. nov. 20. 18:11
 1/7 Tengor ***** válasza:

Biztosan van arra is C fordító, amiket használni fogtok eleinte az biztosan gép független így kb teljesen mindegy lesz a kódodnak, hogy win-en v. osx-en v. akár linuxon futtatod.

Ha minden kötél szakad, akkor feltehetsz egy virtuális gépet egy szimpatikus linux-szal és azon programozhatsz.

2014. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :D

És mennyire nehéz elsajátítani a C, vagy a C++ nyelvet? Egyedül a programozástól tartok egy kicsit.

2014. nov. 20. 18:16
 3/7 Tengor ***** válasza:
Elég sok mindentől függ. Ha rááll az agyad, akkor könnyű, ha meg nem, akkor ha vért izzadsz, akkor sem fogod megtanulni.
2014. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden a logikatol fugg, meg a hozzaallastol...

Ha megakarsz tanulni programozni, mert szereted es azt akarod csinalni akkor sikerulni fog, hanem nem...

2014. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Objective-C az C kompatibilis. De lehet van C fordító is külön rá.
2014. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. nov. 20. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még csak arra sem emlékszem, hogy külön motivációm lett volna a prog1-hez ehhez képest szerintem, az volt a legkönyebb tárgyunk kb. Így utólag inkább mentem volna infóra, a programozás több élvezetet nyújt, mint az a sok elméleti vacak, amit lenyomtak villanyból. Elektromágneses terek és társai. Inkább csinálok meg bármikor valamilyen programot házinak, mint 8 oldal átviteli karakterisztika számolgatást. De persze volt akinek nem feküdt a programozás.


C fordító meg természetesen van rá több féle is, például a gcc is elérhető, ami relatíve elterjedt más OS-eken is.

2014. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!