Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvet ajánlaná...

Milyen programnyelvet ajánlanátok windows alá, amely jól kezeli a txt fájlokat?

Figyelt kérdés
Olyan programot kellene írnom, amit exe-ként lehet futtatni, és adott txt fálokon belül meghatározott változtatásokat végez. Vagy 15 éve nem programoztam már, lassan elfelejtek mindent, de anno a turbo pascal és a clipper jól ment...
2014. jún. 17. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azokat nem ismerem, de ha nem kattintgatósra gondoltál, hanem csak egy "elindítom, lefut és kész" típusúakra, akkor C++ pl.

Én az egyetem alatt a MinGW fordítóját használtam hozzá...

2014. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SimkoL ***** válasza:
Ha a Pascal-ra emlékszel valamennyit akkor azt. Free Pascal-t. Mit kellene csinálni a programnak, milyen módosításokat ?
2014. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
MinGW-ből az awk nem jó neked?
2014. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezeket a txt fájlokat más cégektők kapjuk, és nem fér össze a mi rendszerünkkel, dátumot soronként két helyen, egy megadott kódot minden sorban, és a legelső sor sorhosszát kell módosítani 100-ról 99-re. A sorok végén pontok vannak. Szóval maga az alogritmus nem egy nagy szám, csak már nem követem egy ideje, és nem tudom milyen nyelveket használnak manapság. Eddig mindig egyszerűen Total Commanderrel csináltam, egyszerre cseréltem az összeset amit lehetett,de más nem tudja kezelni helyettem és úgy gondoltam, ha kreálok valami .exe-t, amit csak le kell a lányoknak futtatni, akkor könnyítek a saját melómon, és ráadásul mindig bent kell lennem ezeken a napokon, mert más nem tudja megcsinálni...

Szóval megköszönném, ha kicsit képbe hoznátok a modern programozással kapcsolatban, mit tanultok és mit használtok jelenleg.

2014. jún. 17. 12:10
 5/13 SimkoL ***** válasza:
Ha 'pofásnak' kell lenni Delphi-t, ha nem kell form akkor Free Pascal-t vagy C++-t.
2014. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha csak egy exe kell és van kis időd, akkor C++.

Ha mondjuk nem gáz, ha nagyobb a program, de nem akarsz sokat szívni vele, akkor Pythonban is meg lehet írni. (Ezzel baromi könnyen lehet ilyesmi kódokat csinálni, ráadásul nagyon rugalmas. Csak hát persze, ha nincs Python a gépeken, akkor a komplett futtató környeztet mellékelni kell, ami pár MB.)

2014. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bármely programnyelvben tudsz szöveges fájlokat kezelni. C++, C#, VB...


Amúgy igen, nyilván a Pascal a jó választás, ha azt már ismered.

2014. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SimkoL ***** válasza:
Olyan nyelvet nem ajánlok ami 'nyafog' valamilyen környezetért, framework-ért. Ki tudja milyen gépen kell futnia a későbbiekben.
2014. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha Clipper és Pascal ment, akkor fölösleges máshoz nyúlni. Ezek is megteszik egy ilyen feladathoz (ráadásul nem is túl bonyolult ezekben a szövegmanipuláció).
2014. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 iostream ***** válasza:
Csak azt nem vágom, miért kell ehhez fordított kód. A szövegmanipulálás tipikuan script feladat.
2014. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!