Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Média lejátszó eszközök...

Média lejátszó eszközök operációs rendszere mi?

Figyelt kérdés

Üdv!


A médialejátszó eszközök (TV, DVD lejátszó, Set Top box stb.) milyen operációs rendszeren futnak általában?

Mi az ahol tárolódnak a színes ikonok, milyen operációs rendszeren futnak és hogyan kezelik a hardvereket?

Hálás lennék valami linkért, vagy dokumentációért, mert érdeklődök az eszközöknek a hardveres és szoftvereres működésesről.

Köszi a válaszokat!



2014. nov. 22. 22:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igazából szeretnék csinálni egy médialejátszó eszközt, ami kicsi és nagyon sok mindent tud. Egyenlőre az ötletem van, meg a némi programozói tudásom (Visual Basic, C#, Html, PHP) össz-vissz és egy elég amatőr trágya terv ( [link]

Persze nem én egyedül vágnék neki, hanem egy csapat. Vagyok én Windows programozási tapasztalattal, meg egy profi grafikus és még néhányan... Azt nem tudjuk hogyan vágjunk neki ennek az egésznek. Korábban dolgoztam hobbi szinten Arduinoval és raspberry Pi-vel, de ezek nem tudnák szerintem azt a tudást ami egy ilyen eszközhöz kell.

2014. nov. 23. 20:11
 12/17 A kérdező kommentje:
* kijavított link: [link]
2014. nov. 23. 20:13
 13/17 anonim ***** válasza:

"és raspberry Pi-vel, de ezek nem tudnák szerintem azt a tudást ami egy ilyen eszközhöz kell"


Én nem látok a képen semmi olyat, amit egy raspberry pi-n nem lehetne futtatni.


Ellenben a tudást azt tényleg nem a málnának kell hozzátennie, hanem neked(nektek). Ez meg úgy látom nincs meg, és nem is lesz egyhamar. (Nem, hiába írtál már programot Visual Basicben, akkor sem)

2014. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

C/C++ ami neked kell. És ajánlom a "banán pc"-t!

az oprendszert ne írd újra, elég ha átvariáljátok az xmbc-t

2014. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értem, hát majd megpróbáljuk aztán majd elválik mi lesz belőle. Megpróbálok egy Raspberry Pi, linux kombinációt összehozni.
2014. nov. 24. 15:30
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy Pi már ömmagában teljes értékű médialejátszó, a rajta lévő butított Fedorán van minden, ami ehhez kell.


A multimédiás lejátszók jelentős része valamilyen Linux-ot futtat, (vagy újabban már Androidot), amire Java programokat írnak. Igazából ezért találták ki a Java-t, hogy legyen egy általános nyelv, amivel az összes ilyen kütyü programozható, és az applikáció tervezőknek ne kelljen mindig az egyedi hardverrel kínlódniuk. Persze a JAVA kódot futtató JVM szintén C-ben vagy C++-ban van írva. Szerintem nektek is érdemes egy komplett beágyazott operációs rendszert rádobni a kütyüre, és nem a kerneltől kezdeni.


Végül olyasmi, amit te akarsz, már rég van, keress rá a Google Chrome Castra.

2014. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
2014. nov. 25. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!